14 метрик веб-сайту, які вам слід відслідковувати

7 хв. читання

Для створення оптимального UX розробникам завжди потрібно звертати увагу на метрики, які підкажуть, які частини сайту слід покращити.

Задовольнити потреби користувачів ще ніколи не було так складно. Вони очікують від сайту професійний дизайн, інтерактивний медіа-контент і завантаження зі швидкістю світла. Звісно, додання елементів до вашого сайту уповільнює його роботу і збільшує шанс, що щось піде не так. І гарним способом вчасно відловити проблему є метрики швидкодії вашого сайту.

Перед тим як почати

Більшість розробників організовують відстеження недостатньої кількості метрик. Якщо у вас є користувачі з всіх точок земної кулі, то дуже важливо відслідковувати роботу вашого сервісу в різних куточках світу. На різних девайсах. І ключом до оптимального UX є консистенція – коли всі користувачі бачать один і той самий продукт.

Через велику кількість факторів, що можуть вплинути на UX, розробники використовують багатофакторне тестуваннядля аналізу найсприятливіших умов. А які метрики слід відстежувати вам, ми і розглянемо в цій статті.

Метрики швидкодії сайту

Концентрація користувачів стає все коротшою. Вони роблять висновки щодо професіоналізму вашого сервісу у перші секунди роботи з ним. Тому вам потрібно зробити так, щоб користувач якнайшвидше побачив працюючий сайт, а не велике розмите лого і прелоадер.

Для зняття метрик можна використовувати цей сервіс, але не всі метрики видно відразу, потрібно завантажити неформатовані дані сторінки, як показано на скриншоті.

14 метрик веб-сайту, які вам слід відслідковувати

Наступні приклади метрик будуть наведені для стандартного сайту на WordPress, запущеному на nginx.

1. Час до заголовку

Це час від запиту користувача до того моменту, коли він побачить заголовок сайту на вкладці браузера. Поява заголовку дає знати користувачу, що ваш сайт працює і підвищує шанси, що він дочекається завантаження сайту. Цей час визначається швидкістю обміну даними між сервером та браузером. Для нашого тестового сайту воно дорівнює 464мс.

14 метрик веб-сайту, які вам слід відслідковувати

2. Час до початку рендера

Це час від запиту користувача до того моменту, коли браузер почне відображати сторінку (або її частини). Важлива метрика, адже чим швидше користувач побачить хоч якісь проблиски контенту, тим більше шансів, що він дочекається завантаження. Для нашого сайту цей показник дорівнює 1019мс.

14 метрик веб-сайту, які вам слід відслідковувати

3. Час до взаємодії

Це відрізок часу між запитом та моментом, коли користувач зможе клікати по посиланнях, заповняти форми чи скролити сторінку. Деякі елементи, наприклад, скрипти можуть все ще завантажуватися в цей час.

4. Час звернення до DNS

Це час, потрібний вашому DNS-провайдеру щоб транслювати домен сайту в IP-адресу. Такі сервіси як Pingdom та Webpagetest вміють вираховувати цей час для вашого сайту. Більше про DNS lookup тут, а список кращих безкоштовних DNS-провайдерів тут.

5. Час з'єднання

Час між запитом і моментом, коли з'єднання буде встановлено і стабілізовано, називають часом з'єднання.

Цей час залежить від багатьох факторів. Занадто багато трафіку від ботів чи користувачів можуть його погіршити. Також користувачі в різних куточках землі матимуть різний час з'єднання. І простий перегляд цієї метрики час від часу мало чим вам допоможе, тут слід використовувати спеціальні інструменти, наприклад, LoadStorm чи jMeter. Щоб покращити цей час, вам потрібно буде змінювати свою інфраструктуру. Або ви можете спробувати винести деякі скрипти і стилі на CDN або сервер кешування.

6. Час до першого байту

Це час від стабілізації з'єднання до моменту, коли користувач отримує перший байт інформації, його ще називають Time to First Byte або TTFB. Порядок, в якому користувач отримує інформацію дуже важливий, і невеличкі зміни в коді можуть покращити швидкодію сайту.

Статичний контент, що однаковий для всіх користувачів, повинен завантажуватися першим, а індивідуальний контент в цей час може тільки генеруватися. Суворий контроль метрик і тестування під навантаженням допоможуть виявити вам проблеми з TTFB. Також ви можете використати цей тест, щоб побачити TTFB вашого сайту для 14 локацій.

14 метрик веб-сайту, які вам слід відслідковувати

7. Час до останнього байту

Коли всю інформацію отримано, а браузер прийняв останній байт, знімається ця метрика. Її ще називають Time to Last Byte або TTLB. Якість вашого коду та оптимізованість запитів до БД грає тут дуже велику роль. Також ваш TTLB можуть погіршити неправильно сконфігурований веб-сервер.

Метрики, на які впливає контент

Які б налаштування сервера у вас не були, ваш сайт не буде працювати оптимально, якщо ви не відслідковуєте всіх факторів. І одним з найважливіших факторів є контент.

8. Загальний розмір сайту

Загальна кількість байтів, котрі отримає користувач і є розміром вашого сайту. І найцікавіше те, що один великий скрипт може дуже уповільнити ваш сайт. Ви тільки виграєте, якщо зайвий раз проінспектуєте сайт на наявність скриптів та стилів, що не використовуються.

14 метрик веб-сайту, які вам слід відслідковувати

Відстежуючи окремо розмір скриптів, стилів, зображень та шрифтів ви можете зрозуміти, що займає занадто багато місця.

9. Загальна кількість ресурсів

Кількість ресурсів (скриптів чи стилів) впливає на їх загальний розмір. Але слід розуміти різницю між розміром та кількістю. Кожен ресурс, не залежно від розміру, збільшує час завантаження сайту. Тому краще однотипні дані пакувати в один файл, а не купу маленьких.

10. Сторонні ресурси

Більшість вашого контенту зберігається на вашому сервері, але багато сайтів включають в себе контент, що зберігається на сторонніх ресурсах, наприклад, вбудоване відео чи віджети соціальних мереж. Через те, що вони зберігаються на сторонніх серверах, ви маєте обмежений контроль над ними, а чим більше ресурсів, тим більше потенційних проблем. Слід довіряти лише тим доменам, що гарантують свою стабільну роботу.

Метрики, на які впливає поведінка користувача

Тепер, коли ми закінчили з технічними аспектами, давайте поговоримо про те, що роблять користувачі на вашому сайті.

11. Частота помилок

Найпершою після технічних метрик є частота помилок. Це співвідношення всіх запитів до проблемних. Зазвичай цей показних починає зростати коли з'являються якість конфлікти в системі, наприклад, конкуруючі користувачі.

Наведемо приклад. Під час тестування ви помітили, що кількість помилок починає зростати коли велика кількість користувачів одночасно намагаються зробити одну дію. Це може допомогти вам знайти помилку, а також підготуватися, якщо ви очікуєте великий і різкий прилив трафіку.

12. Частота відмов

Якщо цей показник високий, то це означає, що щось змушує ваших користувачів покидати сайт ще до того, як вони з ним ознайомляться. Google називає такі візити "односторінковими сесіями" (single-page sessions), і якщо їх багато, це вдарить по ваших позиціях в пошуковику. Висока частота відмов може бути зумовлена погано підібраними ключовими словами, повільним завантаженням або поганим дизайном.

Якщо ви вносите зміни в сайт і частота відмов зменшується — ви на правильному шляху. Також ви можете почитати статтю про те, як зменшити частоту відмов на вашому сайті.

13. Найпопулярніші сторінки

Ви можете дізнатися на які сторінки припадає найбільше трафіку в секції "Поведінка" в Google Analytics. Знання того, що цікавить користувачів найбільше може допомогти краще розуміти аудиторію і давати якісніший контент.

14. Рівень конверсії

Найбільш важливою з цих метрик є рівень конверсії. Саме за ним ви можете судити чи робите все правильно. Рівень конверсії — це відношення всіх відвідувачів сайту до тих, які зробили потрібну вам дію (купили щось, підписалися).

На графіку нижче показаний рівень конверсії при різному часу завантаження сайту:

14 метрик веб-сайту, які вам слід відслідковувати

Метрики у порівнянні зі сприйняттям

Іноді цифри нам ні про що не кажуть, важливіше розуміти як думає користувач. І іноді є велика різниця між часом завантаження і тим, як це відчувається для користувача.

Наприклад, впровадження лінивого завантаження може зробити ваш сайт швидшим, але додання шкали прогресу до ресурсів можуть скласти враження, що сайт завантажується досить довго. Якщо реалізуєте ліниве завантаження, краще не створюйте індикатор.

Codeguida 8.3K
Приєднався: 3 місяці тому

Hosting Ukraine

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація