Алгоритм Google допоможе індійським діабетикам уникнути сліпоти

1 хв. читання

Google запустив пілотний проект, що допоможе уникнути сліпоти індійським діабетикам. Проект включає розробку нового алгоритму і співпрацю з місцевими клініками.

Одною з найпоширеніших причин сліпоти є діабетична ретинопатія. Це захворювання сітківки ока виникає як ускладнення цукрового діабету. Рівень цукру в крові ушкоджує кровоносні судини сітківки, що з часом призводить до значного погіршення зору. Захворювання є серйозною загрозою для людей, хворих на діабет, проте на ранніх стадіях його можна виявити і усунути.

Наразі в Індії живе більш ніж 69 мільйонів діабетиків (за станом на 2015 рік). За межами великих міст, більшість людей не має доступу до медичного обслуговування. Проблема ускладнюється і браком кваліфікованих офтальмологів в країні. Внаслідок цього, близько 45% хворих втрачають зір, хоча цього можна було уникнути.

Алгоритм Google допоможе індійським діабетикам уникнути сліпоти

Алгоритм Google розпізнає зображення і дозволяє виявити ознаки діабетичної ретинопатії. У базі вже близько 128000 фотографій сітківки. Це дозволить лікарям точніше ставити діагноз.

До проекту залучені дві мережі клінік в Індії - Aravind Eye Care та Sankara Eye Hospital. Спеціалісти цих клінік проводять клінічні випробування та перевіряють результати роботи алгоритму.

Проект знаходиться на стадії тестування. В майбутньому Google планує масштабне розгортання технології в Індії.

Codeguida 9.8K
Приєднався: 1 місяць тому

Hosting Ukraine

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація