App Store блокує емулятори терміналів, бо вони можуть завантажити код

3 хв. читання
10 листопада 2020

Розробники термінальних застосунків iSH і a-Shell розповіли, що Apple блокувала їхні програми в каталозі App Store — буцім за порушення правил.

iSH — це, по суті, оболонка Linux для iOS, вона використовує емулятор x86 і має відкритий вихідний код. Утиліта a-Shell виконує більшість команд Unix на iOS та дозволяє виконувати програми Python, Lua, JavaScript, C і C++. Обидва застосунки досить популярні серед розробників: у списку App Store Developer Tools iSH стоїть на другому місці, a-Shell — на сьомому.

Чому ж Apple хоче їх видалити

На думку Apple, ці інструменти порушують пункт 2.5.2 App Store Review Guidelines. У ньому зазначено, що «застосунки мають бути автономними в межах своїх пакетів, вони не можуть читати або записувати дані поза зоною контейнерів, не можуть завантажувати, встановлювати або виконувати код, що представляє або змінює функції чи можливості програми, зокрема й інших застосунків». Виняток Apple робить для освітніх програм, які вчать розробці й тестуванню коду.

Що взагалі відбулось

Розробник iSH Теодор Дюбуа подав свій застосунок ще в травні — але Apple відхилила його, тому що «користувачі могли запустити виконуваний код Linux». Тоді Дюбуа обговорив це питання з представником Apple на конференції WWDC. Той порадив видали менеджер пакетів apk (Alpine Package Manager) — і це спрацювало, 21 жовтня заявку схвалили.

Та через кілька днів Apple заявила, що у застосунку є wget, який може завантажувати файли з мережі. Тому це теж менеджер пакетів, а застосунок знову порушує правила.

Проблема була в тому, що користувачі самі здогадались, як за допомогою wget відновити видалений apk. Можна скільки завгодно видаляти цю функцію, люди все одно зможуть її повернути.

Далі відбулась класична історія: застосунок видалили, в соцмережах обурились, Apple поступилась. Компанія вибачилась перед командою iSH і пообіцяла не видаляти застосунок наступного дня. Зараз обидві сторони намагаються домовитись.

Тим часом розробники a-Shell розповіли, що Apple заблокувала їхній застосунок з тих самих причин. Апеляцію розробників все ще розглядають. Щоб залишитись в App Store, їм доведеться видалити команди curl., pip і wasm.

Розробники iSH вважають, що розділ 2.5.2 у правилах App Store потрібно виправити: тому що автори застосунку не можуть відповідати за те, що в ньому запускають користувачі. Так само не можна заборонити користувачам заватажувати те, що не подобається команді App Review. Тож розділ 2.5.2 пропонують удосконалити — щоб можна було імпортувати й виконувати сценарії, якщо це роблять самі користувачі. Повний текст і обґрунтування можна прочитати ось тут.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 6.8K
Приєднався: 6 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація

Читайте також: ish shell от а до я, ish python, ish shell