Apple, Google і Microsoft хочуть запровадити новий тип Wi-Fi

2 хв. читання

Рідко можна побачити об'єднаних Apple, Google, Microsoft, Facebook, HP, Qualcomm, Intel, Broadcom і Marvell. Та зараз у них спільна мета — це мікросхеми та пристрої, що можуть вільно використовувати нові можливості Wi-Fi, без нормативних обмежень, ліцензування та іншого головного болю.

За словами техновиробників, це необхідно для майбутніх поколінь AR/VR-гарнітур. Тож компанії звернулися із петицією до Федеральної комісії зі зв'язку США (FCC).

В чому проблема

Традиційно Wi-Fi базується на неліцензійному спектрі 2,4 ГГц і 5 ГГц. Але торік FCC схвалила відкриття смуги 6 ГГц для всіх видів діяльності та пристроїв — щоб комунікувати без необхідності покладатись на стільниковий зв'язок.

Це не сподобалось індустрії стільникового зв'язку і комунальним службам, які послуговуються мікрохвильовими антенами 6 ГГц. Вони кажуть, що турбуються з приводу можливих перешкод.

Оператори хотіли б отримати більшість спектру 6 ГГц, аби використовувати його для додаткового зв'язку. За їхніми словами, це необхідно США, щоб стати лідером у 5G.

Очевидно, що технологічні компанії не хочуть отримати лише частинку спектру 6 ГГц. Вони шукають способи розв'язання проблеми і для цього розробили схему Автоматичної координації частот (Automatic Frequency Coordination, AFC). Теоретично, вона має знаходити й зупиняти перешкоди зв'язку. Однак потрібно, щоб Wi-Fi-пристрої були зареєстровані в базі даних, а це надто складно і довго робити.

Що пропонує «велика дев'ятка»

Тож дев'ять великих технологічних компаній подають петицію, щоб узгодити нову категорію Wi-Fi з низькою потужністю (Very Low Power, або VLP). Невеликі малопотужні пристрої (як от смартфони) передаватимуть сигнал нижче за визначений поріг і зможуть перетинати спектр 6 ГГц без обмежень і проблем.

vlp-fcc

Йдеться про зв'язок між двома пристроями на невеликій відстані, наприклад в кімнаті. Передбачається, що вони передаватимуть 2 Гбіт/с на відстані 3 метри.

Цікаво, що технологічні компанії, як і мобільні оператори, переконані — втілення їхніх ідей дуже важливе для поширення 5G в США. Аргументація така: майбутнім AR- і VR-пристроям потрібна швидка прив'язка даних до Wi-Fi (тобто до телефону чи іншої точки доступу), щоб використовувати всі переваги швидкості 5G.

Втім ані Apple, ані Facebook ще не випустили свої AR-гарнітури. Розумні окуляри теж невідомо коли стануть рушійною силою у розвитку 5G. До того ж такі вироби, ймовірно, матимуть власні модеми 5G для прямого з'єднання, без посередників Wi-Fi.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 6.8K
Приєднався: 6 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація