Apple також зупинила роботу блокувальників контенту у своєму браузері

1 хв. читання

Кілька місяців тому Google підтвердив, що блокувальники контенту не зможуть працювати у Chrome. Зупиниться функціонування ед-блокерів і розширень для батьківського контролю, тож таке рішення спричинило хвилю негативної реакції з боку користувачів та розробників розширень.

Однак Google не єдиний, хто обмежив роботу блокувальників контенту. Впродовж 1,5 року це робила й Apple у своєму браузері Safari.

Як повідомляє ZDNet, компанія перестала додавати певні розширення в галерею Safari Extensions, а потім почала їх видаляти. Сповіщення пояснювали, що програми сповільнюють роботу браузера. Це стосується розширень для батьківського контролю, блокування реклами, VPN.

blocked-safari-extension

Apple зупиняє їхню роботу в браузері, щоб захистити дані користувачів. У системі iOS 13 взагалі забороняється встановлювати будь-які розширення на iOS та macOS.

Зрештою виробники блокувальників контенту і VPN взагалі відмовились від екосистеми Safari. Це зробили власники AdGuard, Malwarebytes VPN, uBlock Origin тощо. Відтепер у Safari не можна буде встановлювати блокувальники контенту і Apple продовжить видаляти розширення з браузера.

Однак це рішення не обговорювалось спільнотою так жваво, як аналогічні дії з боку Google. Можливо, причина в тому, що Safari займає 3,5% ринку (а не 65%, як Chrome), або в тому, що прибутки Apple не так залежать від реклами, як це відбувається з Google.

Codeguida 9.8K
Приєднався: 1 місяць тому

Hosting Ukraine

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація