Apple хоче запатентувати деякі можливості мови Swift

1 хв. читання

Apple подала два патенти 9,329,844 у 2016 році та 9,952,841 у 2018 році. Вони переважно стосуються підтримки декількох мов в одному компіляторі з різними специфічними обмеженнями. Ці патенти будуть порушені, якщо ви впроваджуєте компілятор Swift, припускаючи, що він сумісний з Objective-C, а також, якщо інша мова хоче додати схожий вбудований шар сумісності.

На тлі таких новин одразу спадає на думку справа «Google проти Oracle». Вочевидь, Apple хоче убезпечити себе від подібних судових позовів, заздалегідь попіклувавшись про патенти. Однак таке рішення викликало хвилю критики: чимало розробників вважає, що можливості мов програмування не можна привласнювати, адже вони належать усім.

Один із розробників Swift, який обговорював цей прецедент, вважає: «Великою проблемою тут є не тільки поточні судові позови, але й проекти, які ніколи не будуть розпочаті через ризик судових позовів. Чудовий приклад: Clang і LLVM (а Swift, ймовірно, теж базується на Clang і LLVM) не можна було б так легко запустити або розвивати, якби C і C++ були запатентовані».

Codeguida 9776
Приєднався: 1 місяць тому

Hosting Ukraine

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація

Читайте також: linux na android, oin, ubuntu kde