Apple змінила алгоритм App Store, що першими показував продукти компанії

2 хв. читання

Apple змінила пошуковий алгоритм App Store, щоб уникнути звинувачень у монопольній діяльності. Про це розповіли віцепрезиденти компанії в інтерв'ю The New York Times.

Протягом років Apple App Store першими в результатах пошуку показував саме продукти Apple. Це підтвердило дослідження компанії Sensor Tower, яка проаналізувала видачу результатів у App Store за останні декілька років.

Наприклад, якби в травні 2018 користувач ввів би у пошук магазину слово «podcasts», то першим побачив би застосунок Apple Podcasts. Далі йшли програми Apple Compass, Find My Friends (теж від Apple) — загалом 14 продуктів компанії, навіть не пов'язані із запитом. Лише після цього показувались програми інших розробників.

Раніше Wall Street Journal повідомляв, що Apple ставить першими власні застосунки у 60% категорій, у 95% — якщо йдеться про категорії, що генерують продаж продуктів. Програми інших компаній могли бути більш популярними, однак вони все одно стояли після Apple.

Представники Apple сказали, що це не помилка.

Ми показуємо ті результати, які, на нашу думку, хоче побачити користувач

Окрім цього, Apple каже, що алгоритм часто групував в результатах кілька програм одного розробника. Оскільки продукти Apple мають загальні назви (наприклад, Podcasts або Music), вони з'являються першими, а поруч стоять інші продукти компанії.

За словами Apple, розробники просто не помічали, що саме їхні застосунки показуються першими. Тому алгоритм змінили — через кілька місяців після того, як Spotify подала скаргу у Єврокомісію і звинуватила Apple у монопольній діяльності. Тепер Apple Store показує менше своїх продуктів першими в пошуку. Віцепрезиденти Apple наполягають на тому, що алгоритм не «виправили», а «удосконалили».

Codeguida 8.4K
Приєднався: 3 місяці тому

Hosting Ukraine

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація