Ars Technica: нова ОС Huawei дуже нагадує форк Android

2 хв. читання

У 2019 році Huawei потрапила під санкції США та втратила ліцензію Android. Тоді компанія вирішила створити власну операційну систему — HarmonyOS (у Китаї відому як HongmengOS).

Huawei заявляла, що її система підійде для всіх типів пристроїв: від смартфонів до розумних колонок та автомобільних систем. Щоб привабити користувачів, ОС мала поширюватись як платформа з відкритим вихідним кодом у всьому світі.

Зрештою, у грудні вийшла друга версія HarmonyOS, у якій вперше з'явилась бета-підтримка для смартфонів. Видання Ars Technica проаналізувало ОС і опублікувало лонгрід про те, що не так з цією системою і чому вона нагадує форк Android 10.

Для початку, щоб отримати доступ розробника, потрібно надіслати в Huawei номер телефону, адресу, пошту, копію паспорта і фото кредитної картки. Тоді треба почекати один-два робочі дні, поки цю заявку не переглянуть.

Однак далі не вийде запустити бета-версію ОС в емуляторі; можна лише переглянути відеотрансляцію в стилі Google Stadia з пристрою, на якому справді запущена бета-версія.

Screenshot-4

Screenshot-3

На скріншотах видно, що інтерфейс HarmonyOS дійсно подібний на Android. У системних застосунках одразу можна знайти Android Services Library, Android Shared Library, com.Android.systemui.overlay, Androidhwext тощо. Те саме із зеленим кольором та позначкою «версія 10» та іншими особливостями системи.

Однак Huawei називає свою ОС унікальним продуктом і не зазначає, що він базується на розробці Google (як, наприклад, робить Amazon зі своєю Fire OS, компанія одразу пише, що це форк).

Детальніше про схожість HarmonyOS й Android можна прочитати у розгорнутому аналізі Ars Technica.

Screenshot-7

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 6.8K
Приєднався: 6 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація