Asahi Linux: базовий робочий стіл Linux для Apple M1 вже готовий

1 хв. читання

Розробники Asahi Linux протягом останнього року намагаються перенести Linux на Apple M1. Зараз команда опублікувала новий звіт, де розповідає про успіхи проєкту.

Передусім, Asahi Linux вже можна використовувати як базовий робочий стіл Linux. Щоправда, прискорення GPU досягти поки не вдалося. Втім, розробники пишуть, що процесори M1 настільки потужні, що робочий стіл з програмним забезпеченням працює набагато швидше, ніж, наприклад, машини Rockchip ARM64 з апаратним прискоренням.

Зараз розглядається чимало нових драйверів Apple M1 для роботи Linux, зокрема pinctrl, I2C-драйвери, ASC mailbox, драйвери для роботи з IOMMU 4K та для керування живленням. Тим часом підтримка масштабування частоти ядра процесора проходить очищення, перш ніж перейти на етап коментування.

Створення графіки Apple M1 з драйвером ядра DRM та необхідним кодом драйвера OpenGL/Vulkan Mesa залишається проблемою, але й тут прогрес триває.

Команда спробує написати драйвери, які працюватимуть не лише на M1, але і для майбутніх поколінь Apple Silicon. Якщо це вдасться, можна буде завантажувати старіші дистрибутиви на новому обладнанні, зазначають розробники.

Codeguida 9.8K
Приєднався: 1 місяць тому

Hosting Ukraine

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація