Avast продає дані користувачів корпораціям [оновлено]

2 хв. читання

UPD: Керівництво Avast вирішило закрити дочірню компанію Jumpshot, яка продавала дані користувачів. Про це оголосили 30 січня, через два дні після публікації розслідування Motherboard. Функціонал програм Avast від цього не зміниться, все працюватиме так само, як і раніше.

Видання Motherboard і PCMag з'ясували, що відомий антивірус Avast продає дані користувачів корпораціям. Програма збирає інформацію і передає її дочірній компанії Jumpshot, котра пропонує дані клієнтам — зокрема Google, Yelp, Microsoft, McKinsey, Pepsi, Home Depot, Condé Nast, Intuit.

Деякі покупці платили «мільйони доларів» за доступ до «All Clicks Feed»: тобто повного відстеження поведінки на певному домені (Amazon, Walmart, Ebay тощо), кліків, переходів між сторінками. Передавались і дані про пошукові запити в Google, розташування на Google Maps, дії на LinkedIn, YouTube і порносайтах.

Компанія не поширювала особисту інформацію, яка б могла ідентифікувати користувачів (наприклад, імена). Однак експерти кажуть, що це нескладно визначити через усі інші специфічні дані.

Avast стверджує, що їхніми розробками активно користується 435 мільйонів людей щомісяця, а Jumpshot має дані зі 100 мільйонів пристроїв.

Минулого місяця Jumpshot написала у твіттері, що відстежує: «Кожен запит. Кожен клік. Кожну покупку. На будь-якому сайті».

У грудні Mozilla, Opera й Google видалили зі своїх каталогів онлайн-розширення Avast і дочірнього бренду AVG.

Розробники антивірусів заявили, що більше не збирають дані й не передають їх компанії Jumpshot. Та джерела Motherboard і PCMag свідчать, що це не так: Avast і далі збирає дані, просто через сам антивірус, а не через розширення.

Видання також звернулися до компаній, вказаних у документах як клієнти Jumpshot. Однак поки не вдалось визначити, хто продовжує з ними співпрацю, а хто ні.

Microsoft відмовилась розповісти про деталі минулих угод, але заявила, що зараз не має жодних стосунків з Jumpshot. У Yelp сказали, що співпрацювали з Jumpshot лише раз, у 2018 році, щоб проаналізувати поведінку Google для антимонопольного розслідування. IBM каже, що не була клієнтом компанії, а Google взагалі не відповіли.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 6.8K
Приєднався: 6 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація