Батько всесвітньої павутини розчарувався у своєму дітищі

1 хв. читання

У день 29-річчя Всесвітньої павутини, її творець висловив своє враження від того, у що вона перетворилась. У відкритому листі, що опублікували в The Guardian, Тім Бернерс-Лі зобразив похмуру картину сучасного інтернету.

За його словами, над мережею встановили контроль декілька гігантських платформ, які обмежують появу інновації та знищують багатий архіпелаг блогів і невеликих сайтів, які з'явилися раніше.

Найбільше він критикує величезні платформи – імовірно, Facebook і Google, які прийшли до панування у своїх сферах і швидко впроваджують своє панування. Вони «контролюють, які ідеї та думки інші бачать та поділяють», — писав Лі, зазначаючи, що вони здатні перешкоджати конкуренції шляхом створення бар'єрів. «Вони поглинають стартапи, викуповують нові інновації та наймають провідні таланти у галузі. Додайте до цього конкурентну перевагу, яку дають їхні користувацькі дані, і ми можемо очікувати, що наступні 20 років будуть набагато менш інноваційними».

Лі зауважує, що ще не пізно змінитися, але для цього потрібно створити команду за участі представників бізнесу, технологій, уряду, звичайних працівників, науковців та діячів культури, щоб співпрацювати у створенні «мережі, якої ми всі потребуємо».

Codeguida 9.8K
Приєднався: 1 місяць тому

Hosting Ukraine

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація