Чи скоро можуть з’явитись Python-застосунки для Android

2 хв. читання

Мова Python досить популярна серед розробників, але для мобільних пристроїв вона поки не адаптована. Однак автор мови Ґвідо ван Россум і спільнота розробників хотіли б це змінити.

Цьому міг би допомогти BeeWare — відкритий проєкт, який очолює Рассел Кіт-Меґі (Russell Keith-Magee). Він займається перенесенням CPython на Android, аби Python-застосунки могли запускатися на мобільних пристроях.

У лютому він оголосив про перші успіхи — коли застосунок на чистому Python вдалось запустити на пристрої з Android. Проєкт представили на Python Language Summit 2020, котрий цьогоріч проходив онлайн.

BeeWare має допомогти розробникам писати застосунки на Python і запускати їх усюди — через віджети користувацького інтерфейсу (UI). Ідея в тому, щоб використовувати ту ж кодову базу, що працює на iOS, Android, Windows, macOS, Linux, в браузерах і tvOS.

CPython є еталонною реалізацією мови й використовується іншими проєктами — на кшталт Jython, що написаний мовою Java і використовує віртуальну машину JVM. Однак Python не розрахований на мобільні пристрої так, як на десктопні системи.

Тож Python Software Foundation торік виділила BeeWare 50 000 доларів — щоб покращити рівень підтримки на Android. CPython для Android мав підтримувати більшість сучасних пристроїв з версіями ОС від 4.4 і пізніше.

Стратегія BeeWare полягала в тому, щоб компілювати Python у байткод Java, але пристрої Android тепер достатньо швидкі, а ядро Android достатньо гнучке, щоб запускати безпосередньо сам CPython.

Девіс зазначив, що основною проблемою був обсяг Android-застосунків, написаних мовою Python, скільки їм потрібна була власна копія середовища виконання. Тому виникла думка створити скорочену версію Python, щоб адаптувати мову для мобільного середовища.

Рассел Кіт-Меґі зазначає, що підтримка Android тепер краща, тож розробники могли б використати це для CPython. Питання в тому, чи захочуть розробники CPython перенести мобільний Python в ядро.

Девіс каже, що є й хороші новини, адже Ван Россум підтримує розвиток мобільної підтримки в перспективі. Однак для цього потрібно більше грошей і людей, ніж є у багатьох інших ініціативах Python. До того ж не існує корпоративного фінансування Python для мобільних пристроїв, адже Python не підтримується на мобільних пристроях, то це замкнене коло і поки невідомо, як з нього вийти.

Codeguida 8.3K
Приєднався: 3 місяці тому

Hosting Ukraine

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація