Чому JavaScript найкращий!

5 хв. читання

enter image description here {full-post-img}

Всім привіт! Переклад статті про те чому JavaScript - це найкраще, що могло з вами трапитись. І відповідь на статтю Чому JavaScript відстійний?.


У моїх останніх бесідах із менеджерами по найму про те, як важко зараз знайти хорошого розробника, мене осінило, що мова програмування, яку потрібно вивчати сьогодні є JavaScript.

Попит

Основна причина того, що я кажу це те, що JavaScript розвивається і такі речі, як Node.js стають все більш життєздатними варіантами, і попит на програмістів JavaScript тільки продовжуватиме зростати. JavaScript вже перевершує C# за рейтингом, і поступається тільки Java. І якщо ви поглянете на проекти в GitHub, ви виявите, що представництво JavaScript зростає і вже перевершує Java і C#. І, нарешті, дивлячись на StackOverflow, ми бачимо, що Javascript в топі там також.

Добре оплачувана

Згідно з SitePoint, за JavaScript платять краще, ніж за C#. Знову ж, Java трохи дорожча від JavaScript сьогодні. Але оскільки попит на JavaScript постійно росте, ви можете очікувати, що Java в лідерах ненадовго.

На Gooroo, дещо інша картина. У той час як попит на JavaScript явний, очевидно, що декілька мов, які мають менший попит насправді оплачуються краще. Я підозрюю, це тому, що багато організацій все ще думають про JavaScript як мову, яку може використовувати будь-хто. Це буде дуже болючий урок, коли вони дізнаються, що "Будь-яка людина може програмувати на JavaScript" насправді означає "Будь-яка людина може написати JavaScript гівнокод".

На StackOverflow, ми бачимо дуже детальну розбивку розробників за останні три роки. Якщо перейти до розділу "Technologies Used", ми знаходимо, що якщо ви просто називали себе програмістом JavaScript - Вам платять краще, ніж Java і менш, ніж C#, але якщо ви говорите, що ви програміст Node.js (який і є JavaScript) ви другий найбільш високооплачуваний розробник. Єдине, за що платять краще Objective-C (і я припускаю, що найближчим часом це Swift).

JavaScript зріє

З недавнього зобов'язання комітету зі стандартів JavaScript випускатиме новий стандарт щороку і тут стає ясно, що кількість синтаксичних цукерок які будуть додані до JavaScript будуть збільшуватися щороку. Однією з особливостей яку я з нетерпінням чекаю це можливість використовувати асинхронність і ключові слова в моєму JavaScript коді, щоб усунути пекло із callback.

Але фішка в тому, що чим раніше ви почнете вивчати JavaScript, тим легше буде вчитися далі. Всі зміни, які відбуватимуться після, ви поступово і доволі швидко освоєте. Браузери також постійно вдосконалюють трактування JavaScript. Я бачу час у майбутньому, коли браузери не тільки кешують файли JavaScript, але кешують скомпільовані версії файлів JavaScript. Це наближає нас до бінарної швидкості.

Цікаво для мене те, що кілька років тому, люди тільки обговорювали майбутнє JavaScript, а вже зараз активно працюють над тим, щоб JavaScript став першокласною мовою.

Деякі JavaScript розробники рівніші від інших

Я розмовляв зі своїм старим другом близько року назад. Він зазначив, що він був єдиним у своїй групі із близько 20 програмістів, який писав JavaScript таким чином, щоб виключити забруднення глобальними змінними. Це просто найпростіший з прикладів. Багато людей, які називають себе JavaScript програмістами, не знайомі з основами. І це сьогодні. Уявіть собі, що буде через три-п'ять років.

І не забувайте, що багато чого з оснащення для підтримки профілювання і витоку пам'яті знаходиться всього лише в зародковому стані. Якщо у вас є ці навички сьогодні, і ви добре представлені на ринку, то ви вже розумієте, що багато чого з того, що я говорю тут вірно.

Зріють і фреймворки

Нова версія Angular у роботі і Aurelia в якості альтернативи. Комерційні продукти, такі як Scencha's EXTjs. Node.js для програмування на стороні сервера. І інші ... Ніхто не може сказати, що це занадто складно - розробити реальний додаток, що використовує JavaScript. Я впевнений, що, якби я захотів, я міг би написати десктоп додаток, який працював би, не використовуючи нічого, крім JavaScript. Ох. Зачекайте. Це вже було зроблено. (Visual Studio Code для тих, хто спав для цього оголошення.)

Насправді, поки я писав останній параграф, я почав розробляти десктоп додаток, що використовує HTML з Bootstrap і Angular для представлення слоїв і C# в основному для доступу до даних. Так, я знаю, що я міг би зробити все це в JavaScript, якщо б хотів, але я працюю з тим, що найбільш знайоме зараз. Прошу вибачення шанувальників XAML.

JavaScript працює всюди!

JavaScript працює на всіх основних браузера, на всіх основних платформах. Він працює на стороні сервера, на всіх основних операційних системах. Будь-яке написання веб-сайту сьогодні не обходиться без JavaScript у front-end. При чому не має значення на чому back-end - будь-то Java, PHP, .NET, Node.js або щось ще - на стороні клієнта буде необхідний розробнику JavaScript. Насправді, я як і раніше працюю в тусовці тих розробників, які ще не знають, наскільки потужним є JavaScript. Що це означає для вас? Якщо ви стали анріал JavaScript розробником, ви будете мати робочі пропозиції на всіх різноманітних серверних платформах.

JavaScript компільована мова

Це може шокувати вас, але JavaScript є компільованою мовою. Це має два наслідки. По-перше, як тільки код компілюється, він працює так само швидко, як і будь-який інший виконуваний файл. По-друге, технічно можливо написати інструменти для JavaScript, які створюватимуть бінарний файл, який не потрібно перекомпілювати щораз, коли код завантажується в пам'ять.

Codeguida 8.2K
Приєднався: 3 місяці тому

Hosting Ukraine

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація