Дослідник перехопив супутниковий трафік з обладнанням за 300 $

2 хв. читання

Дослідження про небезпеку супутникового інтернету публікувались ще 10 років тому, однак вразливості з того часу нікуди не зникли. Минулого тижня на конференції Black Hat дослідник Джеймс Павур (James Pavur) продемонстрував, що нові технології провайдерів не захищають користувачів від атак.

Він перехопив близько 4 ТБ даних, що передавались з 18 супутників. Ось декілька прикладів того, що отримав дослідник:

  • Навігаційна інформація та, можливо, дані авіоніки, які отримував китайський авіалайнер. Дані не шифрувались і надходили з того ж каналу, який пасажири використовували для перегляду пошти та завантаження вебсторінок.
  • Адміністратор логінився у системі вітрогенератора на півдні Франції, за 600 кілометрів від дослідника. Вдалося перехопити сесійні cookie, використані для автентифікації.
  • Повідомлення на єгипетському нафтовому танкері, у яких йшлося про зламаний генератор. Тож Павур дізнався про технічні проблеми на судні й отримав ім'я та номер паспорту інженера, що мав полагодити генератор.
  • Конфіденційна інформація, яку круїзний лайнер передавав через локальну мережу на базі Windows. Серед них були дані для входу в систему, які зберігались у Lightweight Directory Access Protocol.
  • Електронне листування юриста з Іспанії, який надсилав клієнту інформацію про майбутню справу.
  • Пароль для відновлення доступу до мережі на яхті грецького мільярдера.

Screenshot-7

Павур проаналізував, як обійти сучасний протокол Generic Stream Encapsulation і складні системи модуляції на кшталт APSK. Йому знадобився DVB-тюнер, картка TBS 6983/6903 PCIe (дозволяє дивитись супутникове ТБ з комп'ютера) і тарілка для супутникового телебачення. З таким обладнанням вдалося перехопити дані через нові протоколи — і коштувало це приблизно 300 доларів замість 50 000.

Codeguida 9776
Приєднався: 1 місяць тому

Hosting Ukraine

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація

Читайте також: opcache jit, на чем написан js, или js