Дослідження: чому технічні співбесіди для розробників не працюють

2 хв. читання

Дослідники з Microsoft і Державного університету Північної Кароліни опублікували роботу про те, чи можна вважати ефективними технічні співбесіди. Як виявилось, не дуже: вони не так оцінюють навички програмування, як показують, наскільки кандидати хвилюються.

Наше дослідження показало, що багато кваліфікованих кандидатів опиняються за бортом саме тому, що їм складно працювати перед аудиторією.

Під час технічних співбесід розробників часто просять розв'язати певну проблему, написати свій код на дошці й пояснити кожен крок. Для експерименту дослідники звернулись до програмістів-початківців (48 студентів та аспірантів), адже досвідчені фахівці ставляться до таких співбесід негативно. З обраних учасників 26 проходили звичайну технічну співбесіду, а 22 писали код в окремій кімнаті, без людей за спиною, яким треба пояснювати всі кроки.

Після цього дослідники оцінювали, наскільки добре учасники впорались саме із технічним завданням (чи працює їхній код). Виявилось, що під час традиційного інтерв'ю (з людьми в кімнаті) результати були вдвічі гіршим, ніж у фахівців з іншої групи.

Screenshot-8

Дослідники кажуть, що компанії можуть відмовлятись від хороших спеціалістів, яким просто некомфортно писати код і водночас виступати перед аудиторією та пояснювати свої дії.

До того ж таким форматом технічних інтерв'ю можна зловживати: полегшувати процес для одних кандидатів та ускладнювати для інших. Наприклад, у цьому дослідженні всі жінки, які проходили публічну співбесіду, її провалили. Натомість жінки, які працювали в окремій кімнаті, впорались добре і співбесіду пройшли.

Оскільки вибірка досить обмежена, цих результатів замало, щоб зробити чіткі й точні висновки. Але непокоїть навіть думка про те, що поширений формат технічної співбесіди є неефективним і може відсіювати цілі групи кваліфікованих кандидатів, зазначають дослідники.

Codeguida 9.8K
Приєднався: 1 місяць тому

Hosting Ukraine

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація