Дослідження: люди вважають браузер швидким, якщо прочитали про це

2 хв. читання

У виданні Computer Science нещодавно опублікували дослідження про те, як люди оцінюють продуктивність браузерів і що на це впливає. Його авторами є вчений з Корнелльського університету та представники Mozilla, колишні й теперішні.

Дослідники розглядали, чому один браузер став значно популярнішим за інші, якщо їхня продуктивність не надто відрізняється. За даними Stat Counter, Chrome належить 64% світового ринку браузерів на всіх платформах. На другому місці — Safari з 19% ринку (і тут потрібно врахувати обмеження, які Apple накладає на браузери в iOS). Тим часом у Firefox цей показник — 3,76%, це трошки більше, ніж у Microsoft Edge (3,41%).

Тож дослідники зосередились на тому, як користувачі обирають браузер і чи впливають на це упередження, або «праймінг». Йдеться про психологічний феномен, коли люди використовують найдоступнішу інформацію для того, щоб зробити вибір. Дослідники припустили, що висвітлення в ЗМІ може вплинути на судження і ставлення людей, наприклад, щодо браузерів.

У дослідженні взяли участь 1495 користувачів, яким дали прочитати одну з трьох статей: про безпілотні авто, користувацький інтерфейс Firefox або про продуктивність Firefox. Виявилось, якщо люди читали статті про Firefox, то оцінювали швидкість браузера вище (особливо, якщо це була стаття про продуктивність).

Тож дослідники вважають, що розробники мають враховувати цей аспект: адже люди можуть сприймати певне ПЗ краще і вважати його швидшим, якщо просто читатимуть про нього у ЗМІ. Зазначається, що люди, яким вже подобався певний браузер перед дослідженням, все одно могли змінювати свої погляди, якщо читали статтю про Firefox.

Codeguida 8.1K
Приєднався: 3 місяці тому

Hosting Ukraine

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація