Дослідження SlashData: зараз розробників більше, ніж будь-коли раніше

2 хв. читання

Компанія SlashData опублікувала дослідження про стан розробницької екосистеми в першому кварталі 2021 року. У опитуванні взяли участь 19,000 розробників зі 155 країн.

JavaScript лишається найпопулярнішою мовою, якою користуються майже 14 мільйонів розробників (TypeScript і CoffeeScript тут теж рахуються). На другому місці — Python із 10 мільйонами користувачів, далі йдуть Java (9,4 млн) і C/C++ (7,3 млн).

Screenshot-13

Окрім опитування, дослідники SlashData ще й оцінюють кількість активних розробників у світі. Зараз вони нарахували приблизно 24,3 млн (це на 14% більше, ніж у жовтні, коли було 21,3 млн розробників). Вперше цю шкалу SlashData опублікувала у 2017 році — тоді налічувалось 15 млн розробників, 11 млн з яких вважались професіоналами.

Якщо ці дані правильні, то зараз у світі більше розробників, ніж будь-коли раніше. І понад 50% з них використовують JavaScript (втім, не обов'язково лише її, основна мова може бути й інша).

З кінця 2017 року до спільноти JavaScript приєдналось понад 4,5 млн розробників, це рекордний показник серед усіх мов. Якщо ж говорити про останній рік, то найактивніше зростали спільноти мов Rust і Lua.

Кожен десятий розробник створює ПЗ для вбудованих (embedded) систем, найпопулярніші мови для цього — C++, C і Python.

33% опитаних тімлідів заявили, що вони відповідають за вибір інструментів, а 40% займаються специфікаціями.

Screenshot-8

Якщо говорити про нові технології, найбільше зараз поширились мінізастосунки, їх вже використовують 24% опитаних. З комп'ютерним зором працюють 15%, а з робототехнікою — 10%.

Screenshot-10

Фахівці з машинного навчання, штучного інтелекту і Data Science найчастіше працюють з неструктурованими текстовими даними (68%). Робота зі звуком найчастіше поєднується з чимось іще: 75-76% тих, хто використовує аудіодані, зазвичай працює і з зображеннями, відео чи текстом. Аудіодані зазвичай слугують для технологій озвучення (text-to-speech, 47%) і розпізнавання мовлення (46%).

37% опитаних заявили, що пандемія нічого не змінила в їхній роботі, для 43% нічого не змінилось у навчанні. Найменше пандемія вплинула на джуніор-розробників. 11% опитаних вірять, що будуть працювати дистанційно завжди, а 15% — що віддалений режим буде частковим.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 6.8K
Приєднався: 6 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація

Читайте також: java to c, c to java, python to c