Ерік Реймонд: Windows вже перетворюється на емуляцію з ядром Linux

2 хв. читання

Днями відомий популяризатор open-source Ерік Реймонд написав провокативний пост про майбутнє десктопних операційних систем. На його думку, Windows вже перетворюється на шар емуляції з ядром Linux всередині — і це вигідно для Microsoft.

У 2002 році Реймонд казав, що Windows не буде прибутковою для Microsoft, якщо ціна на комп'ютери впаде нижче за 350 доларів. Зараз він пише, що основним комерційним напрямком корпорації є хмара Azure. Windows домінує лише на ринку персональних комп'ютерів, а їхні продажі падають. Тож для Microsoft було б вигідніше інвестувати в Azure, а не в розробку своєї ОС. (Це все, до речі, не зовсім правда, якщо вірити останньому фінансовому звіту Microsoft.)

Втім, Реймонд наводить кілька аргументів на користь своєї теорії. Наприклад, Microsoft активно розвиває підсистему Windows для Linux (WSL), де файли Linux не потрібно модифікувати, вони просто працюють у Windows 10 без емуляції.

До того ж компанія нещодавно адаптувала свій Edge на базі Chromium для Linux, він призначений переважно для розробників, які мають тестувати сайти. То чому б Microsoft не зробити те саме з усім іншим софтом? Тоді емуляція і витрати, пов'язані з нею, зникнуть і все просто працюватиме на Linux.

Ще один важливий фактор — це Proton, шар емуляції, який дозволяє Windows-іграм запускатись на Linux. На думку Реймонда, Windows могла б стати чимось подібним, просто шаром емуляції поверх ядра Linux.

Ігри значно вимогливіші, ніж, скажімо, корпоративні програми. Можливо, технологія на кшталт Proton вже цілком підходить для роботи бізнес-софту Windows поверх Linux. Якщо ні, то скоро це має відбутись, зазначає Реймонд.

Він вважає, що в майбутньому все, що працювало під інтерфейсом Windows, просто перейде на Linux. Емуляції з часом стане менше — і всі користувацькі інструменти у Windows працюватимуть через Linux. Натомість емуляція слугуватиме лише для запуску сторонніх програм чи ігор — і в такий спосіб Linux не витісняє Windows, але остаточно перемагає її.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 5.2K
Приєднався: 9 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація