Facebook, Google, Microsoft і Netflix розвиватимуть технологію eBPF

1 хв. читання

Facebook, Google, Microsoft та Netflix створили некомерційну організацію eBPF Foundation — аби прискорити розвиток eBPF-проєктів і подбати про їхню безпеку. Також до організації належить стартап Isovalent, який зосереджується на eBPF та хмарних мережах.

eBPF (або Berkeley Packet Filter) — це технологія для запуску ізольованих застосунків у ядрі Linux, для якої не потрібні зміни у коді або завантаження модулів. eBPF робить ядро «програмованим»: можна змінювати поведінку системи під час виконання та створювати інструменти інфраструктури (скажімо, для налагодження мереж) без шкоди для безпеки або ефективності. Наприклад, Facebook використовує eBPF у своїх центрах обробки даних для балансування навантаження.

Один з учасників проєкту зазначив, що компанії часто не можуть запускати найновіші та найкращі версії операційної системи через вимоги щодо стабільності чи сертифікації. Натомість з eBPF можна безпечно й ефективно розширити можливості ядра без оновлення ОС.

Тож технологічні корпорації об'єдналися, аби розвивати цю технологію та знайти інші варіанти її використання — до прикладу, планується адаптувати eBPF для інших операційних систем. Додамо, що у травні Microsoft розпочала новий проєкт, спрямований саме на підтримку eBPF у Windows.

Codeguida 8.3K
Приєднався: 3 місяці тому

Hosting Ukraine

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація