Facebook не надає користувачам повної інформації про їхні дані

1 хв. читання

У 2018 році, після скандалу з Cambridge Analytica, у налаштуваннях фейсбуку з'явилась нова опція: «Download Your Information». Так користувачі можуть дізнатись, які дані про них вже зібрала платформа.

Видання Privacy International нещодавно проаналізувало ці звіти. Виявилось, що в них немає всієї обіцяної інформації. Наприклад, звіт мав би показувати всіх рекламодавців, які отримали дані про людину. Компаніям передаються імена, адреси, дати народження, номери телефонів тощо.

c5c8646cc526ad8101fb092df34b3ab7

Здавалося б, що користувачі мають знати, кому передається ця інформація. Однак отримати повний список рекламодавців вони не можуть. Якщо завантажувати звіт в різні місяці чи роки, цей перелік буде відрізнятись. Ми не можемо побачити усі компанії, які отримали дані про нас за весь час.

До того ж Facebook обмежив кількість рекламодавців, які показуються користувачам в меню Ads preferences. Зараз там є результати лише за останні 7 днів.

Тобто користувачі не можуть ані контролювати свої дані, ані дізнатись точно, кому вони передаються і як використовуються.

У січні на платформі з'явилась ще інструмент «Off-Facebook activity», щоб переглядати й керувати даними, які передають фейсбуку інші сайти й застосунки. Та виявляється, що і він надає досить обмежену інформацію. Наприклад, вказує лише назви компаній чи сторінок — без будь-яких контактів, офіційних назв чи уточнень. Тобто і тут користувачі не можуть дізнатись, як саме збирались дані про них та як контролювати цей процес.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 6.8K
Приєднався: 6 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація