Facebook піймали на збереженні інформації про дзвінки та SMS

2 хв. читання

Для збільшення прозорості своєї роботи Facebook додав можливість завантажити архів всіх накопичених відомостей про користувача. Користувачі мобільного застосунку Facebook для Android звернули увагу, що в файлі contactinfo.htm міститься інформація, яка свідчить про збір даних, що виходять за рамки роботи програми. Зокрема, збиралася інформація про дзвінки й SMS повідомлення, які здійснював і отримував користувач.

Інформація про дзвінки включає час, тривалість, ім'я адресата і тип дзвінка (вхідний, вихідний, пропущений, неприйнятий). Для SMS дані обмежуються часом, типом повідомлення й адресатом (текст і номери телефонів не зберігалися в застосунку Facebook).

Інформація збиралася тільки якщо користувач погоджувався надати мобільному застосунку Facebook доступ до адресної книги для пошуку нових друзів. До випуску Android 4.1 прав доступу до адресної книги було досить для збору відомостей про дзвінки, але в більш нових версіях Android було додано окремий дозвіл для доступу до логу дзвінків і SMS, відповідний запит був доданий до нових версій Facebook й запитувався при установці застосунку.

Архів з накопиченими даними можна завантажити за посиланням «Завантажити копію ваших даних на Facebook» в нижній частині сторінки «Налаштування / Загальні». Для аналізу і виведення сумарних даних про дзвінки ентузіасти підготували скрипт на Ruby.

Facebook піймали на збереженні інформації про дзвінки та SMS
Аналіз даних користувача Facebook

Facebook стверджує, що при установці застосунку у вас є вибір надавати чи не надавати доступ до даних з адресної книги, в якому явно згадується відправлення даних про дзвінки та SMS (опоненти заперечують, що в 2015 і в 2016 роках, при установці застосунку не з'являвся запит зі згадуванням передачі історії дзвінків і SMS).

Також Facebook каже, що синхронізацію контактів можна в будь-який момент відключити в налаштуваннях (при цьому в розділах сайту про синхронізацію й завантаження контактів, а також про відправлення відомостей про дзвінки та SMS не згадується).

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 6.8K
Приєднався: 6 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація