Facebook платить по 20 $, щоб стежити за користувачами через VPN

3 хв. читання

Користувачі Facebook віком 13–35 років отримували до 20 $ на місяць за надання інформації про свою веб-активність. Соцмережа отримує дані через VPN-застосунок Facebook Research і відбувається це ще з 2016 року, повідомляє видання TechCrunch.

Facebook може переглядати історію пошуку, інформацію про місцеперебування, приватні повідомлення в соцмережах та інші дані, повідомив TechCrunch фахівець з безпеки Guardian Mobile Firewall Вілл Страфач. В деяких учасників дослідження навіть просили скріншоти замовлень в Amazon.

Сервіси бета-тестування BetaBound, uTest й Applause допомагали розповсюджувати застосунок Facebook Research. Спочатку на сторінках реєстрації не зазначалося, що Facebook отримає доступ до даних учасників. Але якщо неповнолітні намагаються приєднатися через сторінку Applause, то їх батьки мають підписати форму, де є інформація про участь Facebook у дослідженні.

Застосунок Facebook Research схожий на Onavo Protect від Facebook, який Apple забанив у App Store за порушення правил конфіденційності. У серпні Facebook видалив програму Onavo.

Працівники Facebook підтвердили, що це все дослідницька програма, котра вивчає, як люди користуються телефоном.

Як і багато компаній, ми запрошуємо людей до участі у дослідженні, котре допомагає визначити, що ми можемо зробити краще. Ці дослідження спрямовані на те, щоб допомогти Facebook зрозуміти, як люди використовують свої мобільні пристрої. Ми надали розлогу інформацію про тип даних, які збираємо, і про те, як взяти участь. Ми не ділимося цими даними з іншими й участь можна припинити у будь-який час.

UPD1: Після багатьох критичних публікацій в ЗМІ представники Facebook заявили, що застосунок Facebook Research більше не буде доступний для iOS, повідомляє видання The Verge. Вочевидь, Android це не стосується.

UPD2: Apple заявила, що Facebook порушила угоду і використовувала сертифікати програми Enterprise Developer Program для поширення застосунків, хоча цей проект був створений тільки для внутрішньокорпоративних програм. В результаті компанія забрала корпоративний сертифікат Facebook для розробки — через це перестали працювати внутрішні програми компанії, в тому числі тестові версії, повідомляє VC.

Також вчора, 30 січня, TechCrunch повідомив про програму Screenwise Meter від Google, яка теж «стежила» за користувачами з їх дозволу. На відміну від Facebook, Google надала користувачам більше інформації про те, які саме дані збирає компанія. У Screenwise Meter також є «гостьовий режим», який відключає відстеження трафіку.

На тлі проблем з Facebook керівництво Google саме припинило роботу Screenwise Meter для iOS. Компанія визнала, що не повинна була порушувати правила Apple і принесла вибачення. В Apple поки не прокоментували ситуацію.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 6.8K
Приєднався: 6 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація