Flutter SDK тепер працює у Windows

1 хв. читання

Google переносить фреймворк Flutter у Windows — поки що в альфа-версії. Про це компанія оголосила через день після того, як вийшов набір інструментів Swift для Windows.

Альфа-версія Flutter підтримується у Windows 7 і пізніших випусках ОС. Тут можна створювати стандартні файли .exe і використовувати той самий Dart-код, що й для Android, iOS чи настільних платформ.

На початках Flutter зосереджувався на мобільних системах і працював лише для Android and iOS. Та згодом Google вирішив створити UI-фреймворк для всіх платформ. У травні 2019 з'явилась підтримка вебзастосунків (адже Dart компілюється в JavaScript), цьогоріч Flutter запрацював у Linux, а підтримка macOS зараз діє в альфа-версії. Зрештою, додалась і Windows. За даними Google, цією ОС послуговується більш ніж половина Flutter-розробників.

Щоб запустити Flutter на Windows, потрібно перейти на dev-канал з оновленнями, вибрати збірку для Windows і налаштувати проєкт з потрібними файлами. Усе це можна зробити з командного рядка. Також є інструкція про те, які саме файли треба заархівувати, щоб перенести Windows-застосунок на інші пристрої. Ще можна переглянути кілька демонстраційних прикладів Google, які мають відкритий вихідний код.

Наразі Flutter-застосунки для Windows використовують класичний Win32 API, тож програми будуть сумісними з більшістю Windows-пристроїв. Та в планах є підтримка нової платформи Microsoft UWP, яка застосовується у Windows 10 та Xbox One. Експериментальну версію Flutter Gallery на базі UWP вже можна завантажити з Windows Store.

Codeguida 8.3K
Приєднався: 3 місяці тому

Hosting Ukraine

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація