Forrester: у 2022 розробникам доведеться адаптуватись до нової норми

2 хв. читання

Forrester прогнозує, що розробка програмного забезпечення вестиметься з позиції подійно-орієнтованих архітектур (EDA), об'єднаних процесів DevOps та ШІ, щоб мати змогу й надалі співпрацювати з замовниками.

Пандемія COVID-19 змінила усталені умови роботи розробників програмного забезпечення. Оскільки компанії швидко почали перелаштовуватися на нові цифрові бізнес-моделі, команди розробників зіткнулися з додатковим навантаженням. Його спричинила термінова потреба швидко створювати нові динамічніші та зрозуміліші користувачам цифрові можливості й функції.

Здебільшого розробники впоралися з цими викликами, але наступний рік, імовірно, потребуватиме значно більшої наполегливості.

То які плани у розробників на задоволення попиту в 2022 році? Прогнозується, що розробка програмного забезпечення покладатиметься на подійно-орієнтовані архітектури (EDA), об'єднані процеси DevOps та ботів зі ШІ, щоб і надалі задовольняти потреби бізнесу.

Маємо три основні прогнози організації розробки у 2022 році:

  • Принаймні третина підприємств зосередиться на EDA у 2022 році. Зростання кількості архітектур застосунків ускладнює розробку, оскільки для інтеграції використовуються лише синхронні API. Через це знижується ненадійність та обмежується можливість масштабування. Протягом багатьох років EDA викликала все більший інтерес, оскільки вона усуває проблеми з API, мікросервісами та інтеграцією. За прогнозами, у 2022 році цей інтерес зросте, і 35% підприємств використовуватимуть EDA.

  • Половина команд з розробки для ентерпрайзу перейде до об'єднаних процесів DevOps. Хоча найкращі інструменти будуть існувати й надалі, дедалі більше розробників (і підприємств, які підтримують їх) надають перевагу комплексним наборам інструментів. Розробники обирають такий підхід з кількох причин: через автоматичне керування та узгодженість, що забезпечить подальшу інтеграцію GitOps, та для можливості використання основних інструментів керування. У 2022 році до 50% підприємств покладатимуться на ці інструменти, які по суті стануть ще однією платформою-послугою.

  • Майже всі інструменти для розробки включатимуть ботів зі ШІ до кінця 2022 року. 2021 рік був початком нової епохи розробки, зосередженої на використанні ШІ. GitHub випустив пробну версію Copilot, IBM — ШІ для VS Code та стек ШІ, а Oracle випустив генератор мовних запитів. Довгострокова мета цих розробок — використання ШІ для безперервного тестування. У 2022 році очікується поява ботів зі ШІ практично у всіх інструментах розробки, додавання зрозумілої мови та інших можливостей до набору інструментів розробника. Вищі очікування, нові процеси та нові інструменти. Схоже, що 2022 рік стане початком нової «нормальності» в розробці програмного забезпечення.

Докладніше про прогнози Forrester на 2022 рік читайте тут.

Codeguida 8.2K
Приєднався: 3 місяці тому

Hosting Ukraine

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація