Genymotion - альтернативний Android емулятор

4 хв. читання

Під час розробки мобільних додатків для Android розробники постійно використовують емулятор або ж реальний пристрій для тестування, оцінки зовнішнього вигляду та працездатності коду. Якщо Ви використовуєте рідний емулятор Android Studio, пропоную спробувати Genymotion - мабуть найшвидший Andriod емулятор.

Для приватного використання завантажити його можна безкоштовно з офіційного сайту після нескладної процедури реєстрації. В розділі download виберіть свою операційну систему. Для роботи Genymotion потрібен VirtualBox, тому, якщо він не встановлений у вашій системі, можна завантажити інсталяційний пакет разом із VirtualBox.

Після встановлення потрібно вказати Genymotion шлях до SDK Android Studio. Запускаємо тільки що встановлену програму та переходимо у "Settings -> вкладка ADB". Вибираємо "Use custom android SDK tools" та вказуємо шлях до папки SDK. У системі WINDOWS шлях за замовчуванням "C:\Users\your_user\AppData\Local\Android\Sdk".

enter image description here

Тепер можна перейти до процесу створення віртуального пристрою. Для цього клікаємо на кнопку "ADD" або ж запускаємо комбінацією клавіш з клавіатури "Ctrl + N".

enter image description here

На даному етапі список доступних для встановлення віртуальних пристроїв буде пустий. Щоб з'явилися доступні для встановлення пристрої потрібно авторизуватися. Для цього клікаємо кнопку "Sign in" та вводимо дані, які ми вказували при реєстрації на сайті. Якщо авторизація пройшла успішно, у нас з'явиться вікно із доступними віртуальними пристроями для встановлення.

enter image description here

Вибираємо із списку потрібний нам пристрій (наприклад Google Nexus 7 з версією API 22).

enter image description here

та клікаємо кнопку "Next". Genymotion починає завантаження вибраного нами віртуального пристрою з подальшим його встановленням.

enter image description here

Якщо все пройшло успішно, у нас в списку віртуальних пристроїв з'явиться Google Nexus 7.

enter image description here

Наступним нашим кроком буде встановлення та налаштування плагіна Genymotion в Android Studio. Для цього ми запускаємо Android Studio та переходимо у меню "File -> Settings", у новому вікні зліва вибираємо "Plugins" та клікаємо на "Browse repositories...".

enter image description here

В полі пошуку набираємо Genymotion та інсталюємо плагін кнопкою "Install".

enter image description here

Для завершення інсталяції плагіна потрібно перезапустити Android Studio. Тепер потрібно зайти в налаштування "File -> Settings -> Other Settings -> Genymotion" та вказати шлях до каталогу, куди ми встановили Genymotion (у системі Windows шлях за замовчуванням C:\Program Files\Genymobile\Genymotion).

enter image description here

Якщо все пройшло вдало у нас в панелі запуску з'явиться нова червоненька іконка "Genymotion Device Manager" натиснувши на яку з'явиться вікно управління нашими віртуальними Android пристроями. Там можна запустити вже існуючий віртуальний пристрій (наприклад Google Nexus 7, який ми створили раніше) та створити новий віртуальний пристрій з іншими характеристиками.

enter image description here

На даному етапі можна запустити наш віртуальний пристрій та запустити на ньому наш тестовий Android проект. Для цього в "Genymotion Device Manager" вибираємо наш віртуальнй пристрій та жмемо кнопку "Start" За деякий час в нас в окремому вікні буде запущено віртуальний пристій на Android.

enter image description here

Для запуску нашого проекту на пристрої Genymotion в Android Studio потрібно запустити "Run App" або комбінацію клавіш "Shift + F10". У списку підключених пристроїв має бути ваш віртуальний пристрій, який запускали через "Genymotion Device Manager", вибираємо його та тиснемо "Ok". Android Studio збере наш додаток в APK та запустить його на віртуальному пристрої Genymotion.

enter image description here

У випадку, якщо Android Studio не бачить запущеного віртуального пристрою, потрібно перевірити в налаштуваннях Genymotion шлях до SDK Android Studio (я про це писав вище).

Також у Genymotion відсутні Google сервіси. Тому, якщо вони потрібні, раджу додатково встановити їх на свій віртуальний пристрій. Детальна інструкція - How to install Google Play Services on Genymotion Step by Step

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 6.8K
Приєднався: 6 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація