GitHub запускає програму для юридичної допомоги розробникам

2 хв. читання

GitHub надаватиме безплатну юридичну допомогу розробникам, яких звинувачують у порушенні DMCA, закону про захист авторських прав у цифрову епоху.

Автори проєкту зазначають, що розділ 1201 цього закону забороняє обходити технічний захист (на кшталт керування цифровими правами, або DRM). Тож розробникам зазвичай легше видалити репозиторій, ніж змагатися з корпораціями, навіть якщо код у проєкті відповідає принципам сумлінного використання.

Для підтримки розробників GitHub співпрацюватиме зі Стенфордською юридичною школою. Фінансуватиметься проєкт з фонду Developer Defense Fund, який створили минулого року після інциденту з Асоціацією звукозаписувальних компаній.

Як це почалось

Минулого року на GitHub тимчасово заблокували репозиторій youtube-dl. Це утиліта для завантаження відео, вона допомагає архівувати безплатні й загальнодоступні відеозаписи, чим послуговуються, наприклад, у галузі журналістики, освіти тощо.

Асоціація звукозаписувальних компаній скаржилась на те, що youtube-dl сприяє порушенню авторського права в цифрову епоху (DMCA). 23 жовтня проєкт видалили з GitHub, але спроби заборонити репозиторій зробили його популярним. Користувачі почали масово клонувати його, зокрема й причепили код YouTube-dl до самого сховища DMCA.

Зрештою youtube-dl повернули, а GitHub пожертвував 1 мільйон доларів у новий грошовий фонд для розробників. Тоді ж змінились правила блокувань репозиторіїв, які буцім порушують DMCA. Такі скарги для початку розглядають незалежні експерти та юристи. Також автори отримують сповіщення і можуть відредагувати вміст репозиторію, якщо потрібно, та експортувати дані, котрі не порушують закон.

Що зміниться

Відтепер, коли GitHub повідомлятиме розробників про запит на видалення коду, то одразу пропонуватиме й незалежну юридичну підтримку. Окрім цього, проводитимуться дослідження з цієї теми, а студентів навчатимуть працювати з DMCA-скаргами та іншими правовими питаннями, що важливі для інновацій програмного забезпечення.

Codeguida 8.2K
Приєднався: 3 місяці тому

Hosting Ukraine

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація