glibc та gnulib не хочуть віддавати права на код Фонду вільного ПЗ

1 хв. читання

Розробники бібліотек GNU C Library (glibc) та GNU Portability Library (gnulib) думають про те, щоб більше не передавати права на код Фонду вільного ПЗ.

Проєкти glibc і gnulib мають відкритий код і належать до GNU, а їхні мейнтейнери зазвичай відмовляються від авторських прав та передають їх у Фонд вільного ПЗ. Тепер виникла пропозиція послабити це правило і зробити його необов'язковим. Як пише The Register, відгуки від учасників спільноти були переважно позитивними.

Це обговорення розпочалось після того, як 2 червня таке ж рішення ухвалили розробники GNU Compiler Collection (GCC).

Пропонується, що розробники будуть підписувати Developer Certificate of Origin (DCO), який свого часу написали учасники Linux Foundation. В такий спосіб можна підписати своє ПЗ, навіть якщо воно має відкритий код. Це означає, що автори просто дозволяють використовувати свої розробки з вільною ліцензією, а не відмовляються від прав на проєкт.

Деякі учасники спільноти зазначили, що не хочуть передавати свої права на код Фонду після останніх подій. Імовірно, що йдеться про повернення до правління Річарда Столмена.

Автор проєкту GNU пішов з посту у 2019 році через суперечливі висловлювання з приводу зґвалтувань. Цієї весни він неочікувано повернувся, тоді частина спільноти його підтримала, а частина — ні. Наприклад, Red Hat припинила фінансування Фонду, а лист проти поновлення Столмена підписали GNOME Foundation, Mozilla, SUSE, Tor Project та інші організації.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 6.6K
Приєднався: 6 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація

Читайте також: объект в массиве js, glibc, tor mozilla