GNOME оновив рекомендації щодо дизайну інтерфейсів

1 хв. читання

Рекомендації GNOME HIG (Human Interface Guidelines) офіційно оновили — тепер вони відповідають версії GTK4 та враховують усі особливості нового інтерфейсу. Ці вказівки призначені для того, щоб зробити застосунки практичними, простими, сучасними й доступними.

Як зазначив один з розробників GNOME, попередня версія HIG була досить застарілою — і з технічного боку, і з погляду сучасної дизайнерської практики.

Ключовою зміною у GNOME HIG є те, що дизайн-шаблони посилаються на віджети GTK, які можна використати в патерні. Самих cпеціалізованих віджетів побільшало. Наприклад, додались:

Також додалась підтримка спливних підказок (tooltips). Параметри доступності відтепер не розглядаються окремо, а є частиною стандартних вказівок HIG, «як і повинно бути». Детальніше про всі зміни можна прочитати у блозі GNOME.

GTK 4.x був випущений у грудні 2020 року, а GNOME 40 — цього березня, хоча багато Linux-дистрибутивів досі використовують версію 3.38, адже не встигли адаптуватись до значної кількості змін. Наприклад, так робить Ubuntu 21.04: проєкт перейде на новий GNOME в осінньому випуску 21.10 (і планується, що це буде одразу GNOME 41).

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 6.8K
Приєднався: 6 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація