Google блокуватиме доступ до своїх сервісів для несертифікованих Android пристроїв

2 хв. читання

Вихідний код Android Open Source Project є відкритим і безкоштовним. Фактично, їм можуть користуватися всі охочі. Однак сервіси та офіційні застосунки Google (такі як Play Store, Gmail, Google Maps тощо) «в комплект» не входять. Google ліцензує ці застосунки для виробників пристроїв, які, у свою чергу, повинні виконати ряд вимог компанії. Зокрема, колекція стандартних застосунків для Android повинна поставлятися у повному наборі, застосунки повинні відповідати певним умовам розміщення, як і сам пристрій, на який вони встановлюються.

Виробники гаджетів, які не пройшли таку сертифікацію, не мають права використовувати торговельну марку Android і, по суті, працюють з форками. Найбільш відомим форком такого роду можна назвати пристрої компанії Amazon (зокрема серію Kindle Fire).

І хоча офіційно застосунки Google можуть поширюватися через попереднє завантаження на пристрій, прямо «з коробки», вони так само поширюються у вільному доступні в мережі, на безлічі форумів, сайтах кастомних прошивок, сторонніх каталогах застосунків тощо. Таким чином, будь-який користувач і навіть виробник, який не пройшов «сертифікацію», може встановити застосунки Google на свій гаджет.

Google блокуватиме доступ до своїх сервісів для несертифікованих Android пристроїв
Не сертифікований пристрій

З середини березня 2018 року розробники Google почали серйозніше боротися з такою поведінкою. Тепер спроба встановити офіційні застосунки Google на несертифікований пристрій викликають помилку. Google просто не дозволяє увійти в свої сервіси під час установки, повідомляючи, що цей пристрій не проходив сертифікацію.

Варіантів вирішення проблеми у користувача не багато. По суті, залишається лише скаржитися виробникові. Втім, як можна побачити на ілюстрації вище, в самому низу повідомлення все ж є опція для користувачів кастомних Android-прошивок.

Google пропонує зареєструвати такі пристрої, прив'язавши їх до свого облікового запису Google. Правда для цього потрібно ввести унікальний ідентифікатор (Android ID).

Google блокуватиме доступ до своїх сервісів для несертифікованих Android пристроїв
Реєстрація Android ID

Android ID встановлюється при першому запуску пристрою (і генерується заново після скидання до заводських налаштувань). Він представлений в шістнадцятковому (hex) вигляді, і побачити його можна лише за допомогою спеціальних утиліт.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 6.6K
Приєднався: 6 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація