Google, Facebook і Amazon витратили рекордні суми на лобіювання у Вашингтоні

2 хв. читання

У 2018 році Google, Facebook і Amazon отримали від Вашингтону більше проблем, ніж будь-коли. І гроші на лобіювання законодавців теж віддали рекордні. Є свідчення, що ці три компанії витратили понад 48 мільйонів доларів за рік, у якому були і слухання в Конгресі, і відкриття щодо втручання Росії, і успіхи законодавців, які тиснуть на американських технологічних гігантів.

Згідно з федеральним звітом — Google витратив 21,2 млн доларів, з яких 4,9 млн припали на останні три місяці 2018 року. Це перевершує попередній рекорд компанії — 18 млн у 2017 році. Деякі з проблем Google, вказані у звіті, — це правила онлайн-реклами, питання конфіденційності та безпеки даних, порушення даних, кібербезпека, глобальна торгівля і тарифи, опіоїдна криза, імміграція, хмарні обчислення і «політика щодо суперечливого контенту в інтернеті».

Facebook торік витратив 12,6 млн, з них 2,83 — в останньому кварталі. Це не сильно відрізняється від витрат за 2017 рік — 11,5 млн. Відповідно до звіту, Facebook витратив значну частину лобістських грошей на конфіденційність даних, кібербезпеку, шифрування та прозорість інтернет-реклами. Не дивно, враховуючи скандал з Cambridge Analytica.

Amazon також поставив свій рекорд — 14,2 млн (у 2017 було 12,8 млн). Тут головними проблемами стали конфіденційність даних, поштова реформа, хмарні обчислення та безпека інтернету речей. Усе це пов'язано з головними джерелами прибутку Amazon та з твітами Трампа, де він звинувачує ритейлера в обмані пошти США. Amazon, можливо, і не потрапив під такий вогонь, як торік, але компанія переносить одну з двох нових штаб-квартир в Кристал-Сіті, штат Вірджинія — це у кроці від Вашингтона.

Наступними у «великій п'ятірці» йдуть Apple і Microsoft, але на попередньому тлі їх витрати порівняно скромні: 6,6 млн в Apple і 9,5 млн у Microsoft.

Зростання витрат — хороший показник того, що технологічні гіганти непокояться через посилену перевірку з боку Вашингтона. Адже в грудні демократи Сенату ввели новий законопроект, який передбачає відповідальність компаній за захист особистих даних. Йдеться про дуже суворе регулювання, подібне до ретельного контролю банків і лікарень.

Codeguida 9.8K
Приєднався: 1 місяць тому

Hosting Ukraine

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація