Google перемагає у справі проти Oracle, що тягнулась 11 років

2 хв. читання

Верховний суд США оголосив вердикт щодо справи Google та Oracle, яка триває з 2010 року. Суд постановив, що Google копіює лише необхідні рядки API Java SE і це не суперечить принципам сумлінного використання. Тож, зрештою, Google перемагає у цій боротьбі.

Нагадаємо, у 2010 році Oracle поскаржилась, що в Android повторюється структура, послідовність та організація 37 API-інтерфейсів Java. Йшлося про 11 500 рядків кодової бази Android, де Oracle вбачала порушення своїх авторських прав.

Натомість у Google заявляли, що API не можна ліцензувати, адже це фундамент, з якого створюються програми. Якщо API захищати авторським правом, це сповільнить розвиток індустрії (і тут Google підтримали інші технологічні компанії та організації).

У 2016 році суд став на бік Google, а у березні 2018-го, після апеляції, перемогла Oracle. Тоді постановили, що застосування Java в Android не підпадає під принцип сумлінного використання, адже Google заробляє на цьому. Нехай сама ОС Android безкоштовна, але компанія продає супутні сервіси і рекламу.

Тепер Верховний суд США переглянув це рішення, тож Google може вільно використовувати Java API в Android. Для індустрії це означає, що інші компанії не можуть одностайно захищати ліцензіями API, а тому й навала «копірайтних тролів» поки що скасовується.

Втім, суд зосередився на тому, що Google використовує Java API сумлінно, а не на тому, чи є API об'єктом авторського права. У Oracle тим часом вважають перемогу Google несправедливою, адже за ці роки він перетворився на ринкового гіганта, який може диктувати свої умови. «Вони вкрали Java і десять років судились, як лише й можуть робити монополісти», — заявили в Oracle .

Codeguida 8.2K
Приєднався: 3 місяці тому

Hosting Ukraine

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація