Google працює над підтримкою Steam у Chrome OS через віртуальну машину з Ubuntu

Google працює над підтримкою Steam у Chrome OS через віртуальну машину з Ubuntu
1 хв. читання

Google розвиває проєкт Borealis, націлений на надання в Chrome OS можливості запуску ігрових програм, що розповсюджуються через Steam. Реалізація базується на застосуванні віртуальної машини, в якій запускаються компоненти дистрибутива Ubuntu Linux 18.04 з встановленим клієнтом Steam і основаним на Wine пакетом для запуску Windows-ігор Proton.

Для складання інструментарію vm_guest_tools з підтримкою Borealis передбачений прапор "USE=vm_borealis". Оточення проходить внутрішнє тестування на hi-end пристрої Chromebook, оснащених 10-м поколінням процесорів Intel. Досі пропоноване в Chrome OS Linux-оточення Crostini поставлялося з Debian, який також використовується в якості основи  дистрибутива SteamOS який розвивається компанією Valve.

Реалізація заснована на підсистемі "Linux for Chromebooks" (CrosVM), в якій використовується гіпервізор KVM. Усередині базової віртуальної машини запускаються окремі контейнери з програмами (використовується LXC), які можна встановлювати як звичайні додатки Chrome OS. Встановлені Linux-програми запускаються за аналогією з Android-додатками в Chrome OS з показом піктограм на панелі програм. Для функціонування графічних додатків CrosVM надає вбудовану підтримку Wayland-клієнтів (virtio-wayland) з виконанням на боці основного хоста композитного сервера Sommelier. Підтримується як запуск додатків на базі Wayland, так і звичайних X-програм (використовується прошарок XWayland). 

Hosting Ukraine

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація