Google ще минулого року пропонувала ЄС внести зміни в Android

2 хв. читання

Минулого тижня Єврокомісія оштрафувала Google на $5 млрд, звинувативши її в зловживанні монопольним становищем на ринку мобільних ОС. Зокрема, посилаючись на три основних порушення Google, що стосуються роботи екосистеми Android:

  • встановлення сервісу Google Search та браузера Google Chrome як обов'язкова умова для виробників, які бажають отримати ліцензію на установку магазину мобільних застосунків Google Play;
  • фінансове винагородження виробників та мобільних операторів за просування пошукача Google як сервіс за замовчуванням;
  • перешкоджання продажу пристроїв, що працюють на інших ОС на базі Android.

Як свідчать нові дані, які опублікував Bloomberg, Google шукав можливість виправити ситуацію ще до штрафу. Так, в серпні 2017 року Google пропонувала внести зміни в Android, щоб ОС відповідала вимогам ЄС. Подробиці перемовин не розголошуються. Відомо лише про те, що Google пропонував «послабити обмеження» в угодах на використання Android та надати можливість поширення власних застосунків «двома різними способами».

Однак, за даними джерела, ЄС не прийняв ці пропозиції. Чиновники заявили, що врегулювання «не допоможуть», оскільки вже занадто пізно. При цьому компанія так і не отримала офіційної відповіді на свою пропозицію, що позбавило її надії на будь-які переговори про врегулювання претензії ЄС, включаючи обговорення можливого штрафу.

Чиновники ЄС заявили в інтерв'ю Bloomberg, що момент вже був упущений, — Google слід було внести свої пропозиції ще в 2016 році, відразу ж після того, як компанія отримала від ЄС повідомлення про антиконкурентні порушення.

Більш того, в листопаді 2017 року чиновники направили в Google нові претензії. З того часу між сторонами не було контактів аж до квітня 2018 року, коли представники компанії провели зустріч з європейськими чиновниками. Але, судячи з усього, і ця зустріч не принесла жодних результатів, враховуючи недавнє накладення штрафу в сумі $5 млрд.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 6.6K
Приєднався: 6 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація

Читайте також: sed -e, js знак вопроса, fetch blob