Google відкрив напрацювання, пов'язані з технологією віртуальної реальності Cardboard

Alex Alex 08 листопада 2019
Google відкрив напрацювання, пов'язані з технологією віртуальної реальності Cardboard

Google відкрила вихідні тексти інструментарію для розробки додатків для платформи Cardboard, що дозволяє використовувати будь-смартфон для створення доступних шоломів віртуальної реальності. У найпростішому випадку для створення шолома досить за пропонованою розкрою вирізати з картону каркас для закріплення смартфона перед очима і використовувати дві лінзи для фокусування.

Google VR SDK для розробки додатків віртуальної реальності та демонстраційні мобільні приложения для Cardboard відкриті під ліцензією Apache 2.0. SDK включає бібліотеки для створення VR-додатків для Android і iOS, систему візуалізації для генерації виводу для перегляду на шоломах Cardboard і бібліотеку для сполучення параметрів каркаса шолома з додатком за QR-кодом.

SDK дозволяє створювати додатки для VR-шоломів на основі смартфона, формуючи стереоскопічне зображення через поділ екрану на дві половини, в яких окремо формується зображення для правого і лівого ока. При формуванні висновку враховуються такі параметри, як тип задіяних лінз, відстань від екрана до лінзи і відстань між зіницями. SDK включає готові функції для створення віртуальних оточень, у тому числі кошти відстеження руху, елементи інтерфейсу для взаємодії з користувачем і стереоскопічний рендеринг з підтримкою компенсації спотворень лінз.

Google відкрив напрацювання, пов\'язані з технологією віртуальної реальності Cardboard

Картинка змінюється в залежності від положення голови і рухи користувача, що дозволяє не просто виводити статичне стереозображення, наприклад, проглядати 3D-фільми, але і орієнтуватися в віртуальному просторі як у спеціалізованих VR-шоломах (грати в 3D-ігри і переглядати відео та зображення в режимі 360 градусів). Для оцінки зсуву в просторі використовуються присутні в смартфонах камера, гіроскоп, акселерометр і магнітометр.

Наголошується, що Google останнім часом перестав активно розробляти SDK, але інтерес до проекту зберігається, тому вирішено передати розробку в руки спільноти і розвивати проект спільно. Зацікавлені ентузіасти отримали можливість самостійно розвивати функціональність Cardboard і додавати підтримку нових конфігурацій екранів мобільних пристроїв. При цьому Google має намір продовжити участь у спільній розробці і передавати проектом нові можливості, такі як компоненти для підтримки ігрового движка Unity.

Source: www.opennet.ru

Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.