Google випустила інструменти Material You для розробників

2 хв. читання

Google випустила набір інструментів для розробників, який полегшить взаємодію з Material You та допоможе створювати програми для великих екранів.

У компанії зазначили, що Material You — це найбільш суттєва зміна дизайну за всю історію Android. Одна з її ключових особливостей — це динамічна палітра, яка адаптує кольори до заставки на телефоні.

Щоб розробники почали застосовувати ці оновлення для власних програм, Google переробила сайт Material Design для розробників. Тепер тут можна переглянути, як повинні працювати компоненти дизайну, або ж скористатись Material Theme Builder (є версія для вебу та плагін для Figma). Він показує, як саме виглядатиме програма з будь-якою темою Material You. Також є вказівки щодо того, як увімкнути динамічні кольори, але зберегти брендові кольори застосунку.

material-you-1

Material You вже додали до UI-фреймворку Jetpack Compose, звідси можна взяти нові компоненти та функції персоналізації для своїх програм. Дизайн можна адаптувати для пристроїв з декількома екранами за допомогою Jetpack WindowManager.

Також Google пропонує скористатись новим емулятором Android, який на льоту можна адаптувати до телефонів, планшетів, пристроїв-складалок та настільних комп'ютерів (з ОС Chrome).

У цьому ж емуляторі можна тестувати попередню версію Android 12L — операційної системи, адаптованої для пристроїв з великим дисплеєм. Наприклад, тут можна простим перетягуванням відкрити кілька програм у режимі розділеного екрана.

android-12l-multitasking

Ще Android 12L має режим сумісності, який показує неоптимізовані застосунки як звичайні телефонні програми, вертикально і без розтягування на весь екран. Реліз цієї ОС має вийти у першій половині 2022 року.

Codeguida 9.8K
Приєднався: 1 місяць тому

Hosting Ukraine

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація