Як пройшло слухання за участі Apple, Google, Facebook і Amazon

4 хв. читання

29 липня керівники Apple, Google, Facebook і Amazon виступали перед Конгресом США — в межах великого антимонопольного розслідування діяльності корпорацій. Це перше слухання, де чотири генеральні директори виступали разом. Через коронавірус процес відбувався у форматі відеоконференції.

Перед цим Джефф Безос, Марк Цукерберг, Тім Кук і Сундар Пічаї опублікували свої заяви, які зараз доступні на сайті Комітету з питань судової влади. Там зазначено, що компанії працюють в умовах конкуренції, а їхній великий масштаб покращує якість послуг.

Однак антимонопольні органи вважають, що вони можуть зловживати своєю потужністю і технологіями. Також у Конгресі хочуть зрозуміти, яку насправді роль відіграють технологічні корпорації і як це впливає на споживачів і суспільство загалом.

Google

Найперше у Сундара Пічаї запитали, чому Google «краде контент у чесних компаній». Як приклад наводився Yelp, у якого Google «вкрав відгуки про ресторани» та обіцяв видалити компанію з результатів пошуку, якщо у Yelp матимуть щось проти. Пічаї загально це заперечив.

Були запитання й про те, як продаж реклами й просування власних послуг впливають на результати пошуку, а також, чи використовує Google свої технології відстеження для пошуку і придушення конкурентів. Пічаї відповів, що Google, як і інші компанії, намагається стежити за тенденціями й використовувати отримані дані, щоб покращити продукт для користувачів. За словами Пічаї, Google працює на конкурентних і динамічних глобальних ринках, де продукти постійно оптимізуються.

Facebook

У Конгресі наводили фрагменти старих листів Цукерберга, де він міркує про можливості усунення конкурентів. Наприклад, в одному з таких листів 2012 йдеться про купівлю Instagram, адже компанія вже була досить відомою і могла нашкодити Facebook. Конгресмени вважають, що це схоже на поведінку монополіста — замість того щоб змагатися із можливим конкурентом, Facebook просто купив його. Цукерберг зазначив, що Instagram став кращим сервісом і не факт, що він мав би такий успіх без допомоги Facebook.

Також очільник компанії казав, що Facebook досі має великих конкурентів, особливо в інших країнах. Водночас Цукерберг не заперечував, що Facebook використовував функції, розроблені іншими компаніями. На запитання про те, скільки компаній скопіював Facebook, Цукерберг відповів, що не пам'ятає. Ще він зазначив, що компанія активно бореться із втручанням у вибори та поширенням ненависницьких висловлювань Facebook.

Apple

У своїй промові Тім Кук заявив, що App Store став «революційною альтернативою» для популяризації програм. За його словами, комісії Apple цілком зіставні з комісіями конкурентів і до появи App Store розробники платили ще більше грошей для поширення свого ПЗ. Також він зазначив, що 84% застосунків у App Store не платять комісію.

Також згадалась історія про те, як з App Store видалили застосунки для батьківського контролю і трекінгу екранного часу — після того як такі ж рішення розробила Apple. В компанії, як і раніше, кажуть, що ті застосунки порушували правила конфіденційності та безпеки.

Amazon

У Конгресі запитували, чи отримує і використовує Amazon дані про сторонніх продавців. У квітні WSJ опублікував матеріал про те, що компанія збирає такі дані для того, щоб створити власні конкурентні пропозиції. Безос сказав, що не може дати чіткої відповіді: правилами заборонено використовувати дані про сторонніх продавців для своєї вигоди, але він не може гарантувати, що це правило ніколи не порушувалось. За його словами, розслідування щодо цього ще триває.

Також Конгрес цікавило, чи немає конфлікту інтересів в тому, що Amazon створює власні товари й водночас є майданчиком для інших продавців. Безос відповів, що все вирішують споживачі.

Слухання тривало п'ять з половиною годин, далі комітет має опублікувати звіт з висновками й наступним планом дій. Імовірно, що це станеться наприкінці літа або на початку осені.

Codeguida 8.2K
Приєднався: 3 місяці тому

Hosting Ukraine

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація