Як триває перенесення Linux на Apple Silicon

1 хв. читання

Торік розробник Гектор Мартін почав адаптувати Linux для нових пристроїв Apple з чипами M1. Проєкт називається Asahi Linux, зараз команда опублікувала перший звіт про те, як саме Linux переносять на Apple Silicon.

Повністю робочого дистрибутиву поки немає, але можна почитати про те, як працюють нові пристрої Mac зсередини. Наприклад, процес завантаження тут помітно відрізняється від типових систем ARM64 та нагадує механізм для ранніх версій iOS. Тож для Asahi Linux потрібно було розробити спеціальний завантажувач для Apple Silicon, який назвали m1n1.

m1n1 базується на проєкті mini, який Гектор Мартін раніше створив для Nintendo Wii. Він підтримує завантаження стороннього коду та дозволяє керувати пристроєм в режимі реального часу зі свого комп'ютера. У такий спосіб команда Asahi Linux змогла визначити особливості Apple Silicon M1, спеціальні регістри, інструкції Arm тощо.

Виявилось, що Apple Silicon працює як абсолютно окрема пропрієтарна система, а документації про її роботу майже немає. Наприклад, тут Apple застосовує власний підхід до обробки винятків чи роботи системного таймера. Частково Linux все ж вдалося перенести на M1, але система не функціонує повноцінно (наприклад, немає справжнього дисплей-драйвера). Робота GPU поки залишається загадкою, а реверс-інжиніринг досі триває.

Нагадаємо, у січні компанія Corellium також переносила Linux на Apple M1, а також дистрибутив Ubuntu 20.10 «Groovy Gorilla».

Codeguida 9776
Приєднався: 1 місяць тому

Hosting Ukraine

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація