Які мови програмування зараз найпопулярніші: рейтинг IEEE Spectrum

2 хв. читання

Видання IEEE Spectrum опублікувало новий рейтинг мов програмування, який знову очолює Python. Наступні сходинки займають Java, С, C++ і JavaScript.

Статистика базується на 11 метриках з 8 онлайн-джерел, які в IEEE вважають авторитетними. Серед них: CareerBuilder, GitHub, Google, Hacker News, Reddit, Stack Overflow і Twitter.

ieee

Всього у списку 55 мов. Якщо порівняти з попереднім роком, піднялись у рейтингу мова Fortran (з 36 на 25 місце), Julia (з 23 на 19) та Ruby (з 19 на 11). Також помітний стрибок Arduino — з 11 місця на 7 (хоча педанти скажуть, що це не мова, а платформа на базі C/C++, в IEEE все одно вважають Arduino мовою). Натомість С# перейшла з 7 сходинки на 23, а Visual Basic — з 20 на 27.

Популярність Python пояснюють тим, що її часто використовують для навчання, тож студенти часто шукають відповіді на ті самі запитання про Python. Це дещо подібно на ситуацію з BASIC у 1980-х: коли було безліч книг, журналів та телевізійних програм про мову, хоча використовували її не так багато фахівців. Однак Python дійсно послуговуються багато розробників у різних галузях, зокрема і в машинному навчанні, адже для цієї мови є чимало якісних спеціалізованих бібліотек.

На цьогорічні рейтинги популярності також вплинула пандемія COVID-19. Наприклад, у метриці Twitter можна побачити мову COBOL на 7 місці. Нагадаємо, у квітні IBM і Open Mainframe Project запустили проєкт, щоб навчати програмістів мови COBOL і допомогти їм знайти роботу. Як виявилось, під час пандемії вони потрібні, адже системи в багатьох державних організаціях перевантажені — через потік запитів на отримання фінансової допомоги для безробітних.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 6.8K
Приєднався: 6 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація