IBM створила 127-кубітний квантовий процесор Eagle

2 хв. читання
15 листопада 2021

IBM представила 127-кубітний квантовий процесор, який назвала Eagle, він стане частиною другої квантової системи IBM Quantum System Two. Компанія стверджує, що це перший такий процесор, який не може бути змодельований класичним суперкомп'ютером — аби зробити це, знадобиться більше класичних бітів, ніж атомів у кожній людині на планеті.

IBM вважає нову конструкцію проривом: компоненти управління процесором розташовані на кількох фізичних рівнях, а кубіти — на одному рівні. Поки що процесор Eagle функціонує як дослідницька система в IBM Cloud для обраних учасників IBM Quantum Network.

ibm-chipopen-wht-002

Одним з аспектів Eagle, про який компанія зараз не говорить, є квантовий обсяг, (quantum volume) — метрика, запропонована IBM. Вона вимірює продуктивність квантового комп'ютера через оцінку його складників: враховуються не лише кубіти, а й те, в який спосіб вони взаємодіють один з одним. Чим вищий квантовий об'єм, тим краще квантовий комп'ютер впорається зі складними задачами.

Та поки IBM не вказує квантовий обсяг Eagle, тож складно визначити, чи кращий він у цьому за інші процесори. Наприклад, минулого року компанія Honeywell заявила, що її System Model H1 має 10 під'єднаних кубітів і квантовий обсяг 128. Зараз вона досягла показника 1024.

Цікаво, що Eagle не претендує на квантове верховенство: IBM вважає процесор потужним, та не настільки, щоб досягти цього прориву. Раніше IBM критикувала Google, коли компанія заявила, що досягла точки квантового верховенства, адже система Google не є універсальною, її створили лише для обчислення однієї задачі.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 6.6K
Приєднався: 6 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація

Читайте також: https github com, команды гит, кубіти