Європарламент закликає заборонити масове розпізнавання облич

1 хв. читання

Європарламент проголосував за резолюцію, що забороняє правоохоронним органам використовувати системи розпізнавання осіб та ШІ-технології для дистанційного стеження за людьми.

Зазначено, що зараз ШІ для ідентифікації осіб має багато потенційних небезпек, зокрема є ризики дискримінації, порушення конфіденційності, непрозорих рішень тощо.

Окрім розпізнавання облич, резолюція закликає заборонити правоохоронним органам звертатись до автоматизованого аналізу інших параметрів: ходи, відбитків пальців, ДНК, голосу й решти біометричних та поведінкових особливостей.

Резолюція закликає заборонити автоматизоване розпізнавання осіб у всіх громадських місцях. Водночас допускається стеження через ШІ-інструменти, якщо людина підозрюється у скоєнні злочину.

Європарламент висловив стурбованість і щодо сервісів розпізнавання облич на кшталт Clearview AI, що має базу даних з трьома мільярдами фото, незаконно зібраними з інтернету й соцмереж зокрема.

Ця революція не має юридичної сили, але демонструє погляди Європарламенту та може слугувати рекомендацією. Зараз в ЄС триває розробка нових правил для регулювання штучного інтелекту, вони поширюватимуться і на державний, і на приватний сектор.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 6.8K
Приєднався: 6 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація