Кандидат в президенти США і хакер з Культу Мертвої Корови: історія Бето О'Рурка

11 хв. читання

Кандидат в президенти від Демократичної партії Роберт «Бето» О'Рурк розповів, що він був членом відомої групи хакерів — Культу Мертвої Корови (Cult of the Dead Cow). Товариство прославилось програмами для доступу до комп'ютерів з Microsoft Windows, найвідомошою було Back Orifice — інструмент повного віддаленого адміністрування.

Таємне членство Бето О'Рурка в найстарішому хакерському угрупованні США

Культ Мертвої Корови діяв в інтернеті 90-х років, нерідко їх мотивами були захист прав людини й засудження цензури. Вони вигадали й запровадили термін «хактивізм» — використання комп'ютерів та мереж задля захисту прав і свобод людей.

Якщо вам цікаво, чому група програмістів обрала таку химерну назву: нічого моторошного тут немає. Це жартівливий спогад про однойменну покинуту скотобійню у Техасі, адже Бето О'Рурк — техасець. Окрім цього він найбільш видатний екс-хакер в американській політичній історії (принаймні, так вважає авторитетне агентство Reuters).

Він стане першим президентом-хакером, якщо виграє ці вибори. І це могло б бути корисно для США, адже О'Рурк цілком добре розуміє технологічні проблеми країни та їх важливість на рівні політики, пише видання TechCrunch. Та водночас сумнівається, чи готові у США до президента, який підлітком незаконно використовував лінії телефонного зв'язку для свого діал-ап модему, писав фантазії про вбивства дітей і мріяв про світ без грошей.

У Reuters ще згадують, що О'Рурк грав у панк-гурті та зараз, в 46 років, вправно їздить на скейтборді. До речі, те, що на обкладинці панк-альбому юний демократ сфотографований у жіночій сукні — чи не найулюбленіший аргумент противників його політики.

Кандидат в президенти США і хакер з Культу Мертвої Корови: історія Бето О'Рурка
Бето О'Рурк у жіночій сукні на обкладинці альбому El Paso Pussycats, 1993 рік. Wikimedia.

Менше з тим, Бето О'Рурк дбав про свої таємниці, коли почав активно займатись політикою і був вперше обраний у міську раду Ель-Пасо у 2005. Він не хотів розголошувати інформацію про своє минуле, усі члени Культу його підтримали й тримали рот на замку.

Лише зараз ця історія набрала розголосу, зі згоди О'Рурка та учасників групи. Журналіст Reuters навіть пише про них книгу: «Культ Мертвої Корови: як оригінальна супергрупа хакерів може просто врятувати світ». Наведений нижче текст базується на цьому виданні й описує історію хакера і кандидата в президенти Бето О'Рурка.

Бунтівна молодь вісімдесятих

Бето О'Рурк був складним підлітком з Ель-Пасо, штат Техас. У 1980-х роках він захопився онлайн-дошками оголошень. Тоді ці платформи були найкращим електронним засобом зв'язку — такі собі форуми для дискусій поза межами церкви або школи.

Коли тато купив Apple IIe і модем на 300 бот, я одразу захопився бордами, це ж був Facebook того часу, ви просто хотіли бути частиною спільноти

Згодом він створив і власну дошку — TacoLand, вільну, контркультурну і присвячену панк-музиці. Тоді ж Бето О'Рурк зустрів Кевіна Вілера.

Кевін теж був молодим хакером, теж жив у Техасі та мав свою дошку в мережі. Відомий під прізвиськом «Болотяний щур», Кевін переїхав зі штату Огайо. Він зі скрипом адаптувався у трошки більш ніж повністю консервативному містечку Лаббок, штат Техас.

Як і О'Рурк, Вілер шукав піратські відеоігри, щоб безкоштовно грати на своєму Apple. Обидвоє хотіли знайти інших підлітків-однодумців, аби ділитися з ними смішними та нечестивими історіями, що їх навряд схвалять консервативні батьки й сусіди. Тож юнаки вирішили об'єднати зусилля.

Новостворену організацію назвали Культом Мертвої Корови — в честь закритої скотобійні у містечку Лаббок: непривабливої частини «славнозвісної та шанованої техаської індустрії». Це був такий незлобливий бунт проти суворої буденності, що панувала навколо.

cdc-patch

Контроверсійна діяльність Культу Мертвої Корови

Більшість учасників КМК мали власні борди і спрямовували читачів один до одного. Так вони поширювали і власні фірмові есеї, або t-файли.

Тодішні пости й есе О'Рурка під ніком Psуchedelic Warlord все ще можна знайти в мережі. В одному з них майбутній кандидат в президенти США розмірковує про утопічний світ без грошей, де одразу зникне насильство, голод, злидні і класова нерівність. Та варто віддати авторові належне: він не вважає повну анархію та повне усунення влади ймовірними і доречними.

Можна знайти ще цікавіші твори молодого О'Рурка. Наприклад, текст-фантазію від імені водія, який навмисне і з насолодою збиває автомобілем дітей.

Заслуговує на увагу й інтерв'ю з неонацистом. О'Рурк і його друг-єврей вирішили поговорити з чоловіком радикальних поглядів про нацменшини. Підлітки хотіли з'ясувати, що керує людьми з подібними поглядами. Неонацист розповів, що Гітлера усі неправильно зрозуміли і вбивати євреїв насправді той не збирався.

psychedelic-warlord

У ті часи, щоб зайти на онлайн-дошки оголошень, треба було скористатись телефонними лініями через модем. Якщо робити це часто і багато, можна було отримати рахунок на кількасот доларів. Тож кмітливі діти з усієї країни вигадували способи економії: наприклад, використання номерів чужих кредиток.

В який саме спосіб О'Рурк обкрадав телефонні компанії для виходу в мережу, він не сказав. Але те, що це було, підтвердив.

Підлітком О'Рурк ще й нерідко відвідував сайти з піратськими ПЗ. Це був «чудовий спосіб знайти безкоштовні ігри», як він сам згадує, і додає: пізніше все ж зрозумів, що так робити не варто, і зупинився.

Використання піратських програм, звісно, порушує авторське право, але на практиці компанії рідко звинувачують молодь. Якщо вони і звертаються до суду, то, зазвичай, з більш масштабними справами. Наприклад, звинувачують підприємства з неліцензійними копіями, розповсюджувачів піратських програм тощо.

Культ Мертвої Корови займався дещо не цим. Хоча в деяких есе КМК і були хакерські інструкції, у кінці 80-х група все ж більше писала, ніж зламувала комп'ютерні системи.

Цей акцент на художньому самовираженні зовсім не означав, що у КМК не було бунту і контроверсійності. Це характерні речі для більшості підпільних інформджерел і Культ Мертвої Корови не був винятком.

Один учасник групи, що приєднався на початку 90-х, використовував інструкції саморобних бомб для жартів про втрату кількох кілограмів — відірваних кінцівок. Три підлітки у Монреалі знайшли цей файл, спробували повторити, один втратив два пальці та дуже обурився.

Замість того, щоб видалити схожі пости й сховати історію групи, КМК просто попросив читачів не сприймати все написане буквально. На сторінці з'явилось попередження з відмовою від відповідальності:

Увага: матеріали на сайті можуть описувати або підтримувати: зради, вбивства, хворобливе насильство, погану граматику, відхилену сексуальну поведінку в контексті насильства, вживання наркотиків та незаконних препаратів.

Культ Мертвої Корови завжди намагався бути маленьким: до 20 членів одночасно і близько 50 протягом усього періоду існування. Більшість учасників групи залишаються анонімними, та основні фігури все ж погодились надати матеріали для книги про Культ.

Серед них був і один із засновників КМК Кевін Вілер, який стверджував, що в часи, коли в групі діяв О'Рурк, їх діяльність не дуже стосувалась зламування програм.

Насправді все це було більше про особистість і письменство, а не про зламування програм. Всі мусили писати тексти. Якщо у нас і було багато людей, які орієнтувались на хакерів, це лише тому, що ми радо розширювали діапазон наших t-файлів.

О'Рурк передав контроль над дошкою, коли переїхав до школи-інтернату. А коли вступив до Колумбійського університету у 18 років, то й зовсім припинив брати участь у дошці Культу. Інших учасників групи він бачив принаймні до 1997 року. Тим часом Культ зростав і перетворювався на знакове і відоме хакерське товариство.

На конференції Def Con у 1998 і 1999 учасники КМК одягнули костюми, налаштували світло і представили інструменти для зламування комп'ютерів на Windows.

Можливості цих утиліт були (та й зараз лишаються) грандіозними — повний контроль над іншим пристроєм. Зокрема: доступ до всіх файлів, запуск і зупинка процесів, перехоплення вводу тексту з клавіатури, перегляд екрану, підмикання до мереж, отримання і надсилання усіх кешованих паролів. І усе це в прихованому режимі. Розробники стверджували, що «з Back Orifice ви керуєте віддаленим комп'ютером більше, ніж користувач за ним».

Поява Back Orifice і його вільне поширення наробили багато шуму серед фахівців з комп'ютерної безпеки. Утиліти встановлювали всі підряд: інколи просто заради жарту над товаришами, інколи з більш серйозними намірами.

Створення Back Orifice та її продовження Back Orifice 2000 визнали необачним й нерозсудливим. Та мета була в іншому. Поява таких інструментів змусила Microsoft ретельніше дбати про безпеку своїх продуктів, тож «Витівка вдалася!».

Баланс між двома фронтами і увага ЗМІ

Кандидат в президенти США і хакер з Культу Мертвої Корови: історія Бето О'Рурка
Wikimedia

І сам О'Рурк, і його старі друзі розповідають: він був молодим хакером, який залишив панк-гурт, став підприємцем у галузі ПЗ і випускав онлайн-видання компанії. З часом потрапив до міської ради Ель-Пасо, а звідти — в Конгрес, де й посунув чільного демократа.

В політичному плані О'Рурк займає водночас і ліберальні, і консервативні позиції. З одного боку він підтримував права на аборт і був проти стіни на кордоні з Мексикою. З іншого — став на бік бізнесу у питаннях щодо фінансового контролю і податків.

Демократів обурюють його консервативні погляди, вони вважають О'Рурка надто прихильним до республіканців і корпорацій. Консерватори ж критикують прогресивні заяви і панкове минуле О'Рурка (згадаємо жіночу сукню).

Це балансування дає кандидату серйозну перевагу: він може представляти обидва політичні боки у Кремнієвій долині — головному джерелі культурного впливу і грошей для кампанії.

О'Рурк з вдячністю згадує Культ Мертвої Корови, який навчив його мислити в такий кількарівневий спосіб. Він також зіграв не останню роль у збереженні мережевого нейтралітету — принципу, що забороняв провайдерам надавати перевагу якомусь одному контенту перед іншими.

Нейтралітет жваво підтримали великі технологічні компанії та групи споживачів. Федеральна комісія зі зв'язку ухвалила цей принцип в 2015 році. За адміністрації Трампа нейтралітет був скасований: у 2017 році. Торішня спроба його відновити провалилась, хоча деякі тяганини у судах ще тривають.

Хакери, як правило, підтримують мережевий нейтралітет як частину ширшого світогляду. Він передбачає, що вільний інформаційний потік корисний і необхідний для розвитку демократії.

Хактивісти з покоління О'Рурка, зокрема й Культ Мертвої Корови, завжди хотіли привернути увагу ЗМІ: і до своєї діяльності, і до суспільних проблем, і просто заради сміху. Учасники групи, наприклад, кидались сирим м'ясом зі сцени в Лас-Вегасі, поширювали есе під назвою «Секс з дияволом» і брехали, наче можуть хакнути супутники.

Такі стосунки і почуття до ЗМІ дещо позначились і на сучасній політичній діяльності О'Рурка.

Під час передвиборчої кампанії в Сенат у 2018 році штаб О'Рурка викладав у соцмережі відео з кандидатом. На них він мандрує усіма 254 округами штату Техас, безпосередньо спілкується з виборцями та документує кожен момент подорожі, навіть візит до стоматолога.

Тоді йому вдалося зібрати 80 млн доларів пожертв — це більше грошей, ніж зібрав будь-який кандидат в Сенат за всю історію. О'Рурк все ж програв вибори — з різницею у 3%, але це однаково був рекорд для демократа в такому консервативному штаті, як Техас.

Колишній хакер роками вибудовував співпрацю зі ЗМІ, через що його нерідко порівнювали із Обамою. Підтримку О'Рурку також висловлювали Джим Керрі, співачка Бейонсе, репер Тревіс Скотт, акторка Єва Лонгорія і телеведуча Еллен Дедженереc. Окрім цього, О'Рурк рішуче критикує міграційну політику Трампа, тож має прихильників серед іммігрантів та жителів Латинської Америки.

Та згідно з даними CNN, Des Moines Register і Mediacom, O'Pуpкa зараз підтримують близько 11% виборців. Найбільшу прихильність американців (З2%) має колишній віце-президент США Джо Байден.

Codeguida 9.8K
Приєднався: 1 місяць тому

Hosting Ukraine

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація