Кінець Moment.js: бібліотеки, яку завантажують 12 млн разів на тиждень

1 хв. читання

JavaScript-бібліотеку Moment.js більше не розвиватимуть, вона переходить у режим супроводу і нових функцій відтепер не отримуватиме. Окрім цього, розробники заморозять API й виправлятимуть лише важливі помилки, тож у нових проєктах її використовувати не радять.

Бібліотеку для керування часовими поясами і датами завантажували 12 мільйонів разів щотижня. Розробники визнають це, тому пишуть, що проєкт «не мертвий, але остаточно завершений». Зараз він застарілий і не відповідає сучасним принципам розробки мовою JavaScript.

Зазначається, що бібліотека Moment досить важка і не працює з сучасними алгоритмами типу tree shaking — тому помітно збільшуються пакети вебзастосунків. Також серед недоліків згадуються заплутаність API, низька продуктивність і попередження від Lighthouse. Він останнім часом рекомендує не використовувати Moment.js.

Як альтернативу для роботи з часовими зонами пропонують API Intl — який підтримується у сучасних браузерах і Node.js. Зокрема Intl використовує бібліотека Luxon, створена одним із контриб'юторів Moment.js. Серед інших варіантів: бібліотеки Day.js, date-fns, js-Joda та вбудований об'єкт Date у JavaScript.

Codeguida 9.8K
Приєднався: 1 місяць тому

Hosting Ukraine

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація

Читайте також: date fns, js date, date js