Китай може запустити власну цифрову валюту

1 хв. читання

Китай планує створити експериментальну цифрову валюту для повсякденного вжитку. Про це повідомляє MIT Technology Review з посиланням на китайське бізнес-видання Caijing.

У серпні представник Народного банку Китаю (НБК) заявив, що криптовалюта, яку в країні розробляють протягом останніх років, вже майже готова до випуску. Минулого місяця видання Caijing конкретизувало цю інформацію.

Зазначається, що в грудні валюту DCEP (Digital Currency Electronic Payment) мали запровадити в місті Шеньчжень. Згодом експеримент має поширитись і на східне місто Сучжоу. Якщо проблем не виникне, то валюта почне діяти офіційно вже цьогоріч. Видання Asia Times зазначає, що її курс прирівнюється до курсу юаню (1:1).

У тестуванні мали взяти участь сім установ: 4 комерційні банки й 3 великі телекомунікаційні компанії. Під час експерименту перевірятимуться різні способи використання DCEP, зокрема в транспортній, освітній та медичній галузях.

Також наголошується, що цифрова валюта має безпосередньо замінити фізичні гроші в країні. Хоча вони й зараз не дуже поширені в Китаї — їх поступово замінюють мобільні платежі, зокрема QR-системи Alipay і WeChat Pay. У 2018 році частка мобільних платежів складала 80%.

За словами представника НБК, цифрова валюта буде сумісною з Alipay й WeChat Pay та працюватиме без під'єднання до інтернету. З приводу захисту даних: система DCEP має забезпечити «певний рівень анонімності», проте жодних деталей не повідомляється.

Codeguida 9.8K
Приєднався: 1 місяць тому

Hosting Ukraine

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація