Лінус Торвальдс розповів про майбутнє Linux: «Складно знайти мейнтейнерів»

Лінус Торвальдс розповів про майбутнє Linux: «Складно знайти мейнтейнерів»
3 хв. читання
30 червня 2020

Творець Linux Лінус Торвальдс розповів про проблему пошуку майбутніх мейнтейнерів для операційної системи з відкритим вихідним кодом. Це сталося на віртуальній конференції Open Source Summit і Embedded Linux, що проходить на цьому тижні.

Торвальдс поспілкувався з керівником VMware Дірком Хонделом. Він заявив: «Я сказав, що ядро Linux нудно, але я маю на увазі, що багато нових технологій повинні бути цікавішими. Для мене і багатьох інших людей немає нічого цікавішого, ніж взаємодія на низькому рівні з обладнанням для реального контролю того, що відбувається».

Хондел запитав: «Що станеться з Linux, коли нинішнє покоління мейнтейнерів вирішить рухатися далі?». Торвальдс відповів, що спільнота ядра Linux в цілому не така вже й стара: «Багато нових людей, яким немає 50 років, і вони часто роблять справжню роботу... Люди, які були навколо протягом трьох десятиліть, старіють, але ми перейшли до обслуговування та управління».

Проте він відзначив наявність проблеми: «Виявляється, дійсно важко знайти людей, які стануть мейнтейнерами. Один з недоліків того, щоб підтримувати ядро, полягає в тому, що ви повинні бути там постійно, кожен день».

За словами Торвальдса, мейнтейнерів недостатньо, хоча багато тих, хто пише код. Він зауважив, що зараз це «одне з головних питань». Лінус бачить проблему в тому, що потрібен час для того, щоб завоювати довіру спільноти: «Тридцять років тому, коли ми починали, нам це не потрібно... Зараз багато людей залежать від ядра, і ми не можемо робити дикі та божевільні речі, які робили раніше».

«Чи витіснили C, мова, на якій написано ядро, Go і Rust, і чи існує ймовірність того, що ми станемо програмістами на COBOL у 2030-х роках?» — запитав Хондел. «C все ще входить в десятку кращих мов», — відповів Торвальдс. Однак, він сказав, що для речей, «не є центральними для самого ядра», тих же драйверів, команда розглядає «наявність інтерфейсів, наприклад, на Rust». «Я впевнений, що це відбудеться. Це може бути й не Rust. Але станеться так, що у нас будуть різні моделі для написання подібних речей, і C не буде єдиною», — уклав він.

Також Торвальдс визнав, що протягом останніх 10 років він скаржився на неможливість знайти обладнання ARM, придатне для розробників. «Я думаю, що той факт, що Apple переходить на ARM, допоможе екосистемі ARM з точки зору розробки... Я сподіваюся, що через кілька років з'явиться потужний настільний комп'ютер ARM, який дійсно можна буде використовувати для розробки», — вважає Лінус.

Раніше сам Торвальдс розповів, що він модернізував свій робочий ПК. Вперше за 15 років Лінус не використовує складання на базі компонентів Intel. Він поки ще не перейшов на ARM. Тепер робоча система Торвальдса основана на AMD Threadripper 3970X

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація