Microsoft випустила останнє безкоштовне оновлення для Windows 7, що виправляє одну помилку

Alex Alex 08 лютого 2020
Microsoft випустила останнє безкоштовне оновлення для Windows 7, що виправляє одну помилку


6 лютого 2020 року, майже через місяць після закінчення періоду розширеної підтримки операційної системи Windows 7, Microsoft випустила останнє-останнє безкоштовне оновлення для Windows 7 і Windows Server 2008 R2 — KB4539602. Це досить об'ємне за розміром оновлення (важить близько 40-50 МБ для різних версій ОС) виправляє лише одну помилку у налаштуваннях робочого столу, а саме — тепер застосування опції для шпалер під назвою Stretch («Розтягнути») і подальша перезавантаження системи не повинна приводити до появи чорного екрана, замість раніше встановлених користувачем шпалер.

Оновлення KB4539602 можна завантажити і встановити вручну через панель управління Windows.

Це оновлення Microsoft випустила в якості винятку для всіх користувачів Windows 7, так як в попередньому останньому оновлення для Windows 7 і Windows Server 2008 R2 була допущена як мінімум одна прикра помилка, яка зачіпала функціональність шпалер. У багатьох користувачів після установки KB4534310 з'являвся чорний екран замість раніше встановлених шпалер на робочому столі.

Але користувачам все одно довелося встановлювати це останнє комплексне оновлення для Windows 7 і Windows Server 2008. Так як оновлення KB4534310 містило фінальні апдейти, оновлення безпеки та патчі для різних компонентів для Windows 7 і Windows Server 2008 (Cryptography, Input and Composition, Management, Storage and Filesystems, Scripting Engine). Оновлення доступно для версій ОС: Windows 7 sp1, Windows Server 2008 R2 Service Pack 1, Windows Embedded Standard 7 Service Pack 1.

Після свого запуску в 2009 році ОС Windows 7 все ще популярна серед мільйонів користувачів. На 1 січня 2020 року Windows 7 була встановлена на 400 млн комп'ютерів.

Згідно вимірам StatCounter, 25 % користувачів Інтернету все ще працюють в Windows 7, і їх частка продовжує знижуватися. Windows 10 з 67 % частки користувачів продовжує і далі набирати популярність.

Раніше 14 січня 2020 року закінчився період розширеної підтримки операційної системи Windows 7. Комп'ютери під управлінням продовжать працювати, але виробник операційної системи не гарантує їх безпеку. Звичайним користувачам Microsoft радить купити новий комп'ютер або ноутбук з Windows 10 замість свого застарілого пристрої з Windows 7.

Microsoft буде до 10 січня 2023 року платно підтримувати Windows 7 для учасників програми додаткових оновлень безпеки (Extended Security Updates program — ESU). Це підприємства малого та середнього бізнесу та компанії, які додатково придбали розширені оновлення безпеки та додаткову технічну підтримку Microsoft в рамках програм корпоративного ліцензування. Вартість такої підтримки від $25 до $200 за одну робочу станцію в рік в залежності від версії ОС — Enterprise або Pro.

В кінці січня 2020 року фонд вільного програмного забезпечення (Free Software Foundation) опублікував петицію під назвою «Upcycle Windows 7», яка зараз набрала більше тринадцяти тисяч підписів. Згідно з текстом петиції, Microsoft закликають випустити операційну систему Windows 7 в вигляді вільного програмного забезпечення з відкритим вихідним кодом, а також дозволити світовій спільноті розробників вивчати і покращувати її код.

Source: habr.com

Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.