Microsoft хоче ввести свою систему ідентифікації

2 хв. читання

Microsoft розробляє свою альтернативу ідентифікації користувачів, яка може замінити вхід через облікові записи Facebook чи Google. Нова система базується на блокчейн-технологіях, а головна її особливість — це повний контроль над своїми ідентифікаційними даними. Зараз це рішення можна протестувати у пілотному режимі.

Система ідентифікації від Microsoft називається ION, або Identity Overlay Network. Передбачається, що через цей обліковий запис можна буде заходити в iOS, Android, Windows 10, реєструватися в мережі та на різних пристроях.

Сьогодні більшість персональних даних і цифрових ідентифікаторів котролюються кількома центральними постачальниками. Як правило, це корпорації, які повністю керують даними та можуть заборонити або відхилити доступ до них.

Ідея в тому, що ідентифікатори та цифрові ключі можуть бути «прив'язані» до блокчейну або регістрів різних криптовалют, як от біткойни чи ефіріум. Користувачі можуть створювати децентралізовані ідентифікатори через мережу ION (Identity Overlay Network). Вона використовує протокол Sidetree, що може розгорнути інфраструктуру ключів (Public Keys Infrastructure) над будь-якою блокчейн-системою.

microsoftion

За словами Microsoft, кожен зможе використовувати ION для створення децентралізованих ідентифікаторів DID та управління станом інфраструктури відкритого ключа (Public Key Infrastructure). Дані в такому випадку контролює сам користувач, а не центральний постачальник послуг.

Якщо коротко, конфіденційна інформація буде зберігатись в децентралізованій базі даних, а не на серверах компаній, як це відбувається зараз.

З погляду користувачів це може бути безпечніше і зручніше, адже вміст блокчейн-реєстру неможливо вкрасти чи підмінити. Для інтернет-ринку рішення Microsoft було б справді революційним: єдиний цифровий обліковий запис, з яким можуть працювати усю комерційні та державні структури.

Публічний запуск ION має відбутися найближчими місяцями. Наразі Microsoft запрошує розробників приєднатися до розвитку проекту: усе необхідне для запуску ION є на Github.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 6.8K
Приєднався: 6 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація

Читайте також: sed /e, команда линукс, sed -z