Silq - мова високого рівня для програмування квантових комп'ютерів

Alex Alex 18 червня 2020
Silq - мова високого рівня для програмування квантових комп'ютерів
IT фахівці з політехнічної школи ETH в Цюриху зробили важливий прорив в області мов програмування - розроблена ними мова квантового програмування з назвою Silq, є першою у своєму роді мовою для квантових машин, яка є настільки ж елегантною, простий і безпечною, як і класичні мови програмування.

На практиці це Означає, що програмування квантових комп'ютерів може бути набагато простіше, ніж це було досі. Дослідники зі Швейцарії представлять Silq інших експертів у цій області під час конференції PLDI 2020, присвячений мовам програмування. Щоб полегшити обговорення, прийняття та подальший розвиток мови, створено вебсайт за адресою: silq.ethz.ch.

На теперішній час квантові  мови програмування  тісно пов'язані з конкретним обладнанням. Іншими словами, точно описують поведінку окремих систем, що виконують розрахунки. Для розробників такі "мови опису обладнання" є громіздким і схильними до помилок, через те, що окремі інструкції програмування повинні бути дуже детально, чітко описані найдрібніші подробиці, необхідні для реалізації квантових алгоритмів. Silq повинна бути мовою вищого рівня, що дозволяє на більш абстрактний підхід, типовий для сучасного програмного забезпечення.

Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.