Mozilla, Intel і Red Hat об’єднались, щоб поширювати WebAssembly

1 хв. читання
13 листопада 2019

Mozilla, Intel, Red Hat і Fastly об'єднались в open-source групу Bytecode Alliance. Компанії «створюватимуть нові засади розробки ПЗ, побудовані на стандартах WebAssembly і WebAssembly System Interface (WASI)». Організація хоче перенести WebAssembly на всі можливі платформи, щоб запускати його не лише в браузерах, а й в мобільних, серверних, настільних середовищах.

Mozilla давно підтримує WebAssembly, відкритий стандарт для виконання скомпільованих програм у браузерах. Він дозволяє запускати застосунки на C, C++ та Rust з нормальною швидкістю і не переносити все на JavaScript. Зараз WebAssembly підтримують всі основні браузери й розробники використовують його як зручне доповнення до негнучкого JS.

У березні Mozilla представила проєкт WASI (WebAssembly System Interface) саме для того, щоб поширити WebAssembly і зробити його основою для звичайних програм, які б виконувались не лише в браузері. Вочевидь, Bytecode Alliance — продовження цієї ініціативи.

Мета Bytecode Alliance— створити середовище й інструменти, які були б безпечними, ефективними, модульними й доступними на всіх можливих платформах і пристроях. Учасники альянсу вважають, що WebAssembly і WASI можуть замінити JavaScript і відкрити більше можливостей для розробки.

Серед технологій, якими поділились учасники Bytecode Alliance, — середовища Wasmtime, Lucet, WebAssembly Micro Runtime та генератор коду Cranelift.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 6.8K
Приєднався: 6 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація