Mozilla передала свій рушій Servo організації Linux Foundation

1 хв. читання
18 листопада 2020

Mozilla передала організації Foundation свій проєкт Servo Engine. Це експериментальний вебрушій, з відкритим кодом, компанія розвиває його з 2012 року. Servo написаний мовою Rust, тобто використовує технології безпечного програмування, а ще підтримує багатопотоковий рендеринг вебсторінок.

Це рушій може стати альтернативою або Google Blink для Chromium-браузерів(і Chrome зокрема), або для WebKit (рушій Apple для Safari). Servo має компоненти, завдяки яким інші проєкти можуть перенести вебконтент у застосунки з підтримкою HTML, CSS, JavaScript, WebSockets, WebVR і WebGL. Mozilla, наприклад, використовувала фрагменти Servo для свого оновленого браузера Quantum Firefox.

Тепер Servo не буде прив'язаний до певної компанії, він розвиватиметься самостійно в межах некомерційної організації Linux Foundation. Так іншим компаніям буде простіше долучитись до його створення і підтримки, про цей намір вже заявили Futurewei, Let's Encrypt, Mozilla, Samsung і Three.js.

Linux Foundation слушно зауважила, що Servo і Rust почали розвиватись водночас. Свого часу Servo був чи не єдиним великим проєктом на Rust, якщо не враховувати сам Rust-компілятор. Тож рушій використовує переваги цієї мови й захищений від багатьох вразливостей і помилок типу переповнення буфера.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 6.8K
Приєднався: 6 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація