Mozilla створить окрему організацію для проєкту Rust

1 хв. читання

Нещодавно Mozilla звільнила значну частину своєї команди через фінансові труднощі, викликані пандемією. Це зачепило і деяких учасників спільноти Rust та викликало занепокоєння у прихильників мови. Аби підтримати проєкт і його стабільність, Mozilla до кінця року створить незалежну організацію Rust Foundation.

Проєкт Rust заснований у Mozilla, але розвивається автономно ще з 2015 року, після випуску Rust 1.0. Натомість Mozilla його підтримує з фінансового і юридичного боку. Останнім часом команда поступово збільшує кількість спонсорів, зараз серед них є AWS, Google Cloud, Microsoft і GitHub.

Rust Foundation має стати нейтральною організацією, що не була б пов'язана з Mozilla і могла б зацікавити інші компанії. Насамперед їй передадуть товарні знаки й домени, пов'язані з Rust, Cargo та crates.io, тож Rust Foundation буде відповідати за витрати, пов'язані з цими проєктами. Про інші напрямки роботи організації розповідатимуть згодом.

Нагадаємо, що Rust належить до 20 найпопулярніших мов програмування за версією TIOBE і RedMonk, адже вона вважається безпечнішою і сучаснішою альтернативою мовам C і C++. Нею послуговуються Amazon Web Services (AWS), Microsoft і розробники проєкту Chromium. Лінус Торвальдс теж заявляв, що не проти додати компоненти мовою Rust у ядро Linux.

Codeguida 9.8K
Приєднався: 1 місяць тому

Hosting Ukraine

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація